Příprava běží podle plánu, pochvaloval si Bakoš. Kádr Viktorie ještě dozná změn

Od - neděle, 21. leden 2024 10:17
Příprava běží podle plánu, pochvaloval si Bakoš. Kádr Viktorie ještě dozná změn Foto: FCVP

Tři zápasy, tři výhry, byť nad celky z nižších lig. Ve fotbalové Plzni panuje prozatím s přípravou spokojenost. "Všechno běží podle plánu," hodnotil po těsné výhře 1:0 nad Duklou asistent trenéra Marek Bakoš. Už v pondělí přitom tým odlétá na soustředění do Španělska. A podle všeho ještě předtím dojde ke zúžení stávajícího kádru.

Co ukázal zápas s Duklou?
Opět jsme si vyzkoušeli určité věci, nějako nové vazby nových hráčů, kteří si zvykají. Určitě to byl zajímavý zápas s dobrým soupeřem. V prvním poločase jsme viděli dobré věci, vytvořili si dvě tři jasné gólové šance, pak ještě nedali penaltu. Herní projev byl asi lepší než ve druhé půle. Ale i tam jsme měli nějaké přechody, které jsme ale už gólově nedotáhli.

Zmínil jste nové hráče, jak je zatím hodnotíte?
Víceméně přináší to, co jsme od nich očekávali. Je cítit, že jsou v novém týmu, v novém prostředí, s novými úlohami. A máme ještě čas a další zápasy, abychom vše vyladili. Navnímali mezi sebou novinky, kdo kam a kdy přihrává, náběhy a další detaily.

Jak hodnotíte dosavadní dva týdny přípravy?
S polovinou přípravy můžeme být spokojeni, vše běží podle plánu. Odehráli jsme v nich tři zápasy, které nám ukázaly dobré věci.

V pondělí odlétáte do Španělska, jak bude vypadat kádr pro herní kemp?
Všechny tyto věci si nyní vyhodnotíme, máme na to dva dny a zaměříme se na to. Počítáme s tím, že nějaké malé zúžení proběhne, ale to si všechno teď v klidu probereme a zvážíme. Chceme, aby s námi na soustředění odjelo co nejvíce hráčů, byli kompletní a mohli pokračovat v dobré přípravě na sezonu. Měli by nám být k dispozici i všichni hráči, kteří měli nějaké drobné šrámy v posledních dnech.