Pro návštěvníky a klienty s elektromobily vybudoval úřad nabíjecí stanici

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 23. prosinec 2020 10:34
DSC08290 Foto: ÚMO Plzeň 3

Plzeňský centrální obvod se nedávným zakoupením hybridního vozidla přihlásil k projektu elektromobility, který spustilo město Plzeň. K němu nyní přibyla nová nabíjecí stanice, která bude sloužit i pro potřeby návštěvníků úřadu. Po zhruba měsíčním zkušebním režimu bude uvedena do ostrého provozu.

Foto: ÚMO Plzeň 3

„Vybudováním této nabíjecí stanice se přihlašujeme k městskému projektu elektromobility a chceme dát i potřebný impuls k instalaci dalších nabíjecích stanic nejen v našem obvodě, ale i ve městě, neboť si myslíme, že elektromobilita do našeho života a do moderní společnosti patří. Zároveň tím chceme umožnit nejen všem majitelům, ale i návštěvníkům města s hybridními a elektrickými automobily, si při návštěvě našeho úřadu svůj vůz dobít,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Počet hybridů a elektromobilů pomalu narůstá, a proto jsme pro dobíjení našeho služebního vozidla a elektromobilů návštěvníků úřadu vyhradili dvě parkovací místa. V této souvislosti byly osazeny informativní tabule a návod na obsluhu dobíjecí stanice. Jsem rád, že poměrně záhy po instalaci jsem zaznamenal prvního klienta, který možnosti dobít si svůj elektromobil využil,“ doplnil Petr Baloun, první místostarosta MO Plzeň 3.

Foto: ÚMO Plzeň 3

Dobíjecí stanice byla na parkovišti ÚMO Plzeň 3 nainstalována za pomoci firem Omexom GA Energo, s.r.o. a ČEZ, a.s. a měla by se stát součástí koncepce provozování dalších nabíjecích stanic pro Plzeňany, na které pracuje město Plzeň. „Do budoucna je nutné počítat s narůstajícím počtem elektromobilů a automobilů s hybridním pohonem. K tomu, abychom byli na zvýšenou poptávku po nabíjecích stanicích připraveni, je třeba už teď budovat potřebnou infrastrukturu. Jsem rád, že vedení plzeňského centrálního obvodu si tuto skutečnost uvědomuje a na svém pozemku nechalo vybudovat nabíjecí stanici. Věřím, že do budoucna budou na území města Plzně vznikat další,“ říká Zdeněk Židek, generální ředitel společnosti OMEXOM GA Energo.

„Je nám ctí být u toho, když druhé největší město v Čechách začíná systematicky budovat vlastní zázemí pro rozvoj elektromobility. Z vlastní zkušenosti víme, že fungující dobíjecí infrastruktura je základní podmínkou pro rychlý růst podílu elektromobilů na vozovém parku firem i institucí. Jako provozovatel největší tuzemské sítě veřejných dobíjecích stanic jsme rádi dali k dispozici více než 10leté zkušenosti našich specialistů a věříme, že Plzeň má dobře našlápnuto stát se baštou elektrických aut,“ uvedl manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík.