První posila pro Plzeň. Na západ Čech míří objev uplynulé sezóny!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 3. červen 2024 11:04
První posila pro Plzeň. Na západ Čech míří objev uplynulé sezóny! Foto: FCVP

Pouze pár dnů po konci sezony vítá Viktorka první letní posilu. Je jí devatenáctiletý záložník Tom Slončík, jenž přichází do Štruncových sadů ze Zlína. V DOOSAN Areně podepsal smlouvu na čtyři roky.

V dresu „ševců“ nasbíral devatenáctiletý talent celkem 45 ligových startů, v nichž zaznamenal 7 branek a 4 asistence. V hlasování trenérů, kapitánů a vybraných médií byl dokonce zvolen Objevem sezóny 2023/2024. „Tom Slončík je velkým talentem českého fotbalu. I přes svůj stále nízký věk na sebe dokázal upozornit a prosazoval se v nejvyšší soutěži. My jsme mu nyní nabídli možnost dalšího fotbalového růstu, což je naší dlouhodobou strategií a cílem. Věříme, že se u nás rychle adaptuje, zapadne do týmu a bude pro nás přínosem,“ řekl Daniel Kolář, sportovní ředitel klubu.

Sám Slončík vidí přestup jako velký posun v kariéře. "Jakmile se tato možnost naskytla, měl jsem jasno. Je to pro mě další velký krok ve fotbalové kariéře,“ uvedl po podpisu čtyřleté smlouvy Tom Slončík. „Chtěl bych týmu v nové sezoně co nejvíce pomoci. Velkou výzvou pro mě bude i zahrát si poprvé v kariéře evropské poháry, moc se na to těším,“ dodal devatenáctiletý záložník.