První výrazná změna v hokejové Plzni. Končí sportovní manažer!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 11. březen 2024 19:46
První výrazná změna v hokejové Plzni. Končí sportovní manažer! Zdroj: HC Škoda Plzeň

Od roku 2015 platilo spojení HC Škoda Plzeň, sportovní manažer Tomáš Vlasák. To ale k 30. dubnu končí. Vlasák opouští klub po vzájemné dohodě, podle zákulisních informací zamíří do Mladé Boleslavi.

"Tomášovo rozhodnutí plně respektuji a nebude se mi s ním loučit jednoduše. Společně jsme toho hodně prožili jak na ledě tak i mimo něj. Naše pracovní cesty se rozcházejí v dobrém, a i když jsme vždy neměli na věc stejný názor dokázali jsme najít řešení. Ať už bude Tomášova další kapitola jakákoliv, přeji mu hodně úspěchů a děkuji mu za odvedenou práci," prohlásil generální manažer a spolumajitel Škody Plzeň Martin Straka.

Sám Vlasák prý o svém odchodu za posledních několik týdnů slyšel velkou spoustu spekulací. "Předně chci zmínit, že z klubu neodcházím z důvodů jakýchkoliv rozepří, nesouhlasů nebo hádek. Vždy jsem si v Plzni vážil toho, že mohu otevřeně říci svůj názor," prohlásil. Veřejným tajemstvím byl Vlasákův nesouhlas s některými odchody a výměnami ke konci sezóny. "Ano, je pravda, že jsem nesouhlasil s finálním rozhodnutím jak u některých příchodů, tak také odchodů. Ale to k naší práci patří," podotkl.

Před sezónou došlo ke změně ve vlastnictví klubu, která je podle Vlasáka pozitivním krokem. "Honza Šmucler se aktivně o hokej v průběhu celé sezóny velmi zajímal a já věřím, že mu jeho zápal vydrží i nadále, protože tohle spojení posune plzeňský hokej tam, kam patří. Co se týká mého odchodu, tak jsou za ním osobní důvody a také touha vyzkoušet něco nového. Martin Straka je jedním z nejlepších lidí, které jsem v životě potkat. Chtěl bych mu velmi poděkovat za příležitost, kterou mi dal, nasbíral jsem v Plzni obrovské zkušenosti. Celému klubu přeji hodně štěstí a úspěchů do dalších let," uzavřel Vlasák.

Dnes devětačtyřicetiletý trojnásobný mistr světa započal svou manažerskou kariéru v Plzni hned po ukončení kariéry. Předtím jako hráč dopomohl Škodě v roce 2013 k historickému titulu.