×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Ranní vlak do Prahy zastavily kameny na trati

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 30. červen 2022 13:56
Ranní vlak do Prahy zastavily kameny na trati Zdroj foto: ZZS Středočeského kraje

Bouřky a silné deště, které spadly z noci na dnešek, potrápily kromě složek IZS i českou železnici. Ta se musela na různých místech ČR vypořádávat s množstvím mimořádných událostí a zajišťovat náhradní autobusovou dopravu, aby cestující dopravila do cílových stanic. Nepřízeň počasí se stala osudnou pro rychlík 753 Berounka, který ráno v 5:22 vyrazil z Plzně do Prahy. Na koridorové trati mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní narazil výše zmíněný vlak do kamenů, které se uvolnily ze skalní stěny nad kolejemi a následně se sesunuly na trať. Náraz do hromady kamení zapříčinil vykolejení lokomotivy a prvního vozu.

Ve vlaku v tu dobu cestovalo přibližně 150 lidí, k žádným vážným zraněním ale naštěstí nedošlo. Záchranáři ze Středočeského kraje na Twitteru uvedli, že ošetřili 5 lehce zraněných a jedna osoba, která utrpěla pohmoždění krční páteře, byla transportována do Nemocnice Hořovice. Zásah hasičů a záchranářů zkomplikovala nepřístupnost místa, protože se k němu museli dostávat pěšky po trati.

Vyprošťování vlaku může zabrat delší dobu, navíc hrozí, že kameny se ze skály budou sesouvat i nadále. Provoz na trati je proto zastaven a doprava mezi Berounem a Prahou je zajištěna autobusy. Aktuální informace k dopravě mezi Prahou a Plzní najdou cestující na https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/mimoradnost/39969/.

Zdroj: ČD