Rekonstrukce bazénu na Slovanech jde podle plánu, ujistil náměstek

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 19. březen 2020 11:24
IMG-20200318-WA0001 Vše jede podle plánu.

Přestavba prostoru stávajícího dětského výukového bazénu na nové šatny a úprava hlavního vstupu plaveckého bazénu v Plzni na Slovanech jede i přes aktuální problémy s koronavirem na plné obrátky. "Vážíme si práce všech, oceňujeme, že i v těchto dnech pokračují," prohlásil první náměstek primátora Roman Zarzycký, který byl na přelomu týdne osobně zkontrolovat, jak přestavba postupuje.

Takto bude vypadat vstup do bazénu na Slovanech.

S druhou etapou rekonstrukce se začalo už v lednu, rekonstrukce by pak měla být dokončena v dubnu příštího roku. Návštěvníci se mohou těšit na zcela novou vstupní halu s recepcí a zázemím. Stávající hlavní vstup přes předsazené schodiště bude odstraněný a přesunutý do míst dnešního vstupu pro invalidy. Návštěvník se tím dostává do výhodné pozice, kdy má zajištěn bezbariérový přístup jak od hromadné dopravy, tak od parkoviště, či parkovacího domu. Předprostor bude řešen parkovými úpravami. Vstupní hala bude tvořena zádveřím a recepcí. Dále v prostoru vzniknou nové šatny, a to v místě dnešního dětského výukového bazénu.

Prostor šaten se tak dostane na stejnou úroveň jako bazénová plocha. Šatny budou tvořit jeden otevřený prostor a jsou navrženy jako společné s průchozími převlékacími kabinkami a se skříňkami na uložení věcí. Součástí budou klubové šatny a šatny pro invalidy. Celková kapacita šaten bude 488 skříněk a 105 skříněk pro sportovní klub, učitele a zaměstnance bazénu. Celkem tedy bude k dispozici 593 skříněk. Na šatny naváže potřebné oddělené zázemí sprch a WC pro muže a ženy s průchodem k bazénu.  Nový výstup ze šaten je navržen do prostoru dnešního dětského brouzdaliště.

U vnitřního bazénu dojde k vytvoření parních kabin. Součástí výstavby je provedení nových rozvodů a technologie vytápění, vzduchotechniky, měření a regulace, zdravotně technických instalací, zařízení silnoproudé a slaboproudé a technologie parních kabin.

Lepší komfort návštěvníkům zajistí také nový odbavovací čipový systém včetně průchozích branek, platebních terminálů, čtecích zařízení, čipů a dalších prvků.

Součástí realizace bude i úprava prostoru stávajících dámských šaten, ze kterých se stane spojovací chodba mezi hlavním vstupem a novým dětským bazénem. V tomto prostoru vznikne nový dětský koutek.

S přestavbou bazénu se začalo už v roce 2018, kdy byla zahájena I. etapa zahrnující objekt výměníku a kotelny na nový dětský bazén. Ukončena byla v srpnu 2019.