Rekonstrukce Rokycanské finišuje. Kdy se klíčová ulice zcela uvolní řidičům?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 5. květen 2023 10:07
Rekonstrukce Rokycanské finišuje. Kdy se klíčová ulice zcela uvolní řidičům? ilustrační foto: město Plzeň

Od počátku dubna komplikuje dopravní situaci v Plzni oprava Rokycanské ulice. Teď se rekonstrukce blíží ke konciBez omezení by na ní řidiči měli projet už večer 8. května.V neděli 7. a o státním svátku v pondělí 8. května budou ještě na křižovatce Rokycanská x Jateční provedeny poslední stavební práce, tedy opravy asfaltového povrchu silnice.

V rámci rekonstrukce došlo k opravovám asfaltové vrstvy, vylomených obrub a obnovovení značení na silnici. Šlo přitom o pokračování opravy silnice, která probíhala už v minulém roce. „Jsem rád, že se ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) ČR podařilo dohodnout termín doplňujících prací právě na neděli a sváteční pondělí, kdy je provoz minimální a také jsou uzavřená obchodní centra v blízkosti stavby,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životní prostředí.

S úpravou křižovatky začne ŘSD v neděli v 7 hodin ráno, kdy bude vyfrézovaný a vyčištěný stávající povrch, následně pak dělníci opraví trhliny v silnici. V pondělí pak bude na vozovku položený asfalt. Ve 20 hodin by měla být komunikace uvedená do provozu.