Řidiče přemohl za jízdy spánek. Druhé narozeniny slaví 14. října

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 19. říjen 2020 17:12
ViewImage (1) Foto: PČR

Devětadvacetiletý muž se podruhé narodil, když usnul za volantem a vjel do protisměru, kde naboural do sloupu elektrického vedení. Naštěstí v té chvíli proti němu nejelo žádné vozidlo. Mladík tak vyvázl z nehody bez zranění.

Foto: PČR

"Dne 14. října 2020 v 15:15 došlo k dopravní nehodě na silnici II. třídy č. 192 v obci Pocinovice. Devětadvacetiletý řidič osobního automobilu Opel jedoucí ve směru od obce Nýrsko na obec Kdyně se při jízdě plně nevěnoval řízení, za jízdy usnul a v důsledku toho přejel do protisměru, dále za levou krajnici, kde narazil do betonového sloupu elektrického vedení," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Zatímco sloup se nárazem zlomil, vozidlo bylo po nárazu odraženo zpět na pozemní komunikaci. "Přeražený sloup poškodil sloupek vrat u rodinného domu," dodala Brožová.

Při dopravní nehodě nedošlo k zranění osob. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedeným odborným měřením. Škoda na vozidle Opel byla vyčíslena na 100 tisíc korun, na sloupu na 80 tisíc korun a na sloupku oplocení u domu na 1 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.