Řidička zastavila na kraji silnice, aby si upravila klimatizaci. Narazil do ní nepozorný šofér!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 30. říjen 2023 07:58
Řidička zastavila na kraji silnice, aby si upravila klimatizaci. Narazil do ní nepozorný šofér! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Šedesátiletá řidička zastavila své vozidlo na okraji silnice, aby si upravila klimatizaci. Auta se zapnutými výstražnými světly si ale nevšiml dvaačtyřicetiletý muž a do vozidla narazil. Oba účastníci nehody, která se stala v neděli odpoledne na Domažlicku, utrpěli středně těžké zranění.

Všechny záchranné složky vyjížděly ke střetu dvou aut krátce po 16. hodině. "Řidička ročník 1961 vozidla Volkswagen jedoucí od Klenčí na Draženov zastavila při okraji silnice a chtěla upravit klimatizaci ve vozidle. Měla zapnutá výstražná světla. Zezadu do jejího vozidla narazil řidič ročník narození 1981 s vozidlem Ford, který nesledoval situaci v silničním provozu před sebou a vozidlo přehlédl. Po nárazu bylo odraženo vozidlo Ford do příkopu a Volkswagen se otočil do protisměru," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Muž i žena utrpěli zranění a na místě si je převzali do péče záchranáři. "Zajistili jsme ženu, která utrpěla středně těžká zranění. Při vědomí byla transportována letecky na akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín. Muž ročník 1981 z druhého automobilu utrpěl středně těžké zranění a byl transportován do Domažlické nemocnice," potvrdila mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

Dechové zkoušky u řidiče i řidičky byly negativní. Výše škody na obou vozidlech domažličtí dopravní policisté vyčíslili na 690 tisíc korun.