×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9969

Rokycanská nemocnice postaví parkoviště pro 200 aut

Zveřejněno v Z regionu
Od - čtvrtek, 20. leden 2022 06:54
Rokycanská nemocnice postaví parkoviště pro 200 aut Zdroj: Nemocnice PK

Nové parkoviště až pro 200 aut postaví do léta uvnitř svého areálu krajem zřizovaná Rokycanská nemocnice. Pro nemocnici je nyní k dispozici 150 parkovacích míst, což vzhledem ke stále větší vytíženosti zdravotnického zařízení nestačí. Po dokončení nového parkoviště bude k dispozici 320 parkovacích míst. Za stavbu parkoviště zaplatí vlastník areálu, Plzeňský kraj, více než 30 milionů korun.

photo pg 3339 1800 „Nové parkoviště bude vlevo za vjezdem do areálu. Nyní je tam zpevněná plocha pro zhruba 30 aut zaměstnanců a za ní loučka obklopená náletovými dřevinami. Tyto plochy se spojí a vznikne hlavní parkoviště pro zaměstnance i návštěvníky nemocnice,“ popisuje její ředitel Jaroslav Šíma s tím, že výstavbu financuje vlastník areálu Plzeňský kraj a vyjde na víc než 30 milionů korun.

Součástí parkoviště bude odkanalizování, osvětlení i parkové úpravy včetně výsadby nových keřů a stromů. Parkoviště bude napojené jak na příjezdovou komunikaci do nemocničního areálu tak i na horní parkoviště ve Voldušské ulici. Horní i spodní parkoviště ve Voldušské ulici, které mají kapacitu 90 aut, zůstanou zachované. Spodní se ale postupně dočká úpravy v rámci rekonstrukce celé Voldušské ulice.

Kapacita parkování před i uvnitř areálu se od léta navýší až na 320 míst. Současná kapacita pro 150 vozů je totiž nedostačující. „Potřeba parkovacích míst se neustále zvyšuje. V posledních letech jsme navýšili ambulantní i lůžkovou péči, přibývá pacientů, kteří chtějí mít auta u nemocnice i během hospitalizace, a vozem dojíždí do práce stále více zaměstnanců. A v neposlední řadě je naplánována velká modernizace nemocnice, která v dalších letech objem péče dál navýší,“ vysvětluje důvody investice Jaroslav Šíma.