Roman Kreuziger: Jde o život! Respektujme 1,5 metru pro cyklisty

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 11. srpen 2020 12:01

V rámci kampaně Ukaž respekt, nabádá Plzeňák a úspěšný profesionální sportovec Roman Kreuziger řidiče a cyklisty k oboustranné toleranci a dodržování vzdálenosti 1,5 metru při předjíždění. Vedle Kreuzigera se do kampaně zapojili muzikant Pavol Habera a cyklistická superstar Peter Sagan. Kampaň propagují také Nemocnice Plzeňského kraje.

https://www.youtube.com/watch?v=Ygfzy1fq8Kc

Řidiči si totiž často neuvědomují, že při předjíždění je nutné dodržovat bezpečnou vzdálenost, aby nedošlo ke kolizi a případnému zranění. „Problematika předjíždění cyklistů je hlavně v tom, že si člověk musí uvědomit, že každý není profesionál. Na kole může jet i babička, která jede pro rohlíky nebo rodina s dětmi a pro ty může být tlaková vlna, která vzniká při předjíždění, strašně nebezpečná,“ vysvětluje v propagačním videu Ukaž respekt plzeňský rodák a profesionální cyklista Roman Kreuziger.

„Často se v nemocnicích setkáváme s cyklisty, kteří na silnici utrpěli úraz. V těch lepších případech jde pouze o sedřená kolena nebo lokty, ale v těch horších případech jde o vážné zlomeniny a poranění, která člověka mohou ohrožovat na životě. Připojili jsme se proto k osvětě řidičů, kteří by měli dodržovat správnou vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů,“ říká Marek Kýhos, předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje.

Počet cyklistů na silnicích v Plzeňském kraji se během koronavirové krize zdvojnásobil. Je proto důležité podpořit vzájemný respekt, porozumění a oboustranné dodržování pravidel. Pamatujte, že při předjíždění cyklisty je důležité dodržet minimální vzdálenost 1,5 metru.