Rušíme, překládáme. Problémy s koncerty řeší také Měšťanská beseda

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 5. říjen 2020 15:42

Na základě Usnesení Vlády ČR se od 5. října nemohou konat veřejné akce, na kterých se převážně zpívá. V Měšťanské besedě se tak neuskuteční některá vystoupení, která jsou na programu ode dneška do 18. října, například koncerty Roberta Křesťana & Druhé trávy, Jaromíra Nohavici, Roháčů z Lokte a Epydemye nebo představení Zpívám, tedy jsem a Dubnička Lahoda Revival Kabaret. Pro většinu z nich plánuje Měšťanská beseda náhradní termíny, některé však musejí být úplně zrušeny.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením proti šíření epidemie koronaviru dochází k dalším změnám v programu Měšťanské besedy. „Snažíme se ve spolupráci s umělci najít náhradní termíny, na které bychom mohli akce se zpěvem přesunout,“ řekla Hana Rendlová sestavující kulturní program Měšťanské besedy v Plzni. „V tuto chvíli už máme nový termín pro koncert skupiny Epydemye, který se uskuteční 3. prosince. Vystoupení Roháčů z Lokte je nově naplánované na 14. ledna,“ doplnila.

Hledá se náhradní termín pro koncert Roberta Křesťana & Druhé trávy, kteří mají mimořádně hrát spolu s Michalem Pavlíčkem, a chystá se také přesun hudebního večera Zpívám, tedy jsem s Jiřím Untermüllerem a operetními melodiemi v podání členů souboru Divadla J. K Tyla.

Kvůli opakovaným změnám a současné nepředvídatelné situaci se Jaromír Nohavica po dohodě s pořadateli rozhodl odložit své tři chystané plzeňské koncerty na lepší dobu. Jeho vystoupení plánovaná na 13. a 14. října 2020 jsou nyní zrušena bez náhradního termínu. „Jarek Nohavica našim prostřednictvím svým fanouškům vzkazuje, že se na ně velice těší a přijede pro ně do Plzně zazpívat, jakmile to bude možné,“ řekl Ivan Jáchim, jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň s.r.o. Úplně zrušeno bylo také představení Dubnička Lahoda Revival Kabaret a 15. jubilejní koncert ke Světovému dni zraku, pořádaný Lions Clubem Plzeň Bohemia.

I za daných opatření se mohou uskutečnit hudební akce, které jsou převážně instrumentální. Koncert filmové hudby Pražského filmového orchestru se uskuteční v plánovaném termínu bez vystoupení pěveckého sboru a koncertovat bude také Plzeňská filharmonie.

Konat se po dobu platnosti Usnesení Vlády ČR ze dne 30. 9. 2020 nemohou ani maturitní plesy. Měšťanská beseda momentálně jedná s pořadateli o jejich přesunu.