Rychlý gól, pak čekání na konec. Česká reprezentace v Plzni udolala Izrael

Od - neděle, 15. listopad 2020 23:34
72607023_10158193252097565_5223740225569685504_o Foto: facebook České fotbalové reprezentace

Česká fotbalová reprezentace porazila v pátém zápase Ligy národů v Plzni Izrael 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 7. minutě kapitán Vladimír Darida.

Čeští fotbalisté nastoupí ve večerním utkání Ligy národů proti Izraeli v Plzni s devíti změnami v základní sestavě oproti středečnímu přípravnému zápasu v Německu. V zahajovací jedenáctce zůstal plzeňský bek Jakub Brabec, na hrotu útoku pak nastoupil jeho spoluhráč z Viktorie Zdeněk Ondrášek. Na úvodní gól se nečekalo dlouho. V 7. minutě se míč po ose Jankto, Ondrášek, Coufal dostal k Vladimíru Daridovi, a ten na stadionu, kde toho tolik odehrál, otevřel skóre zápasu. V 16. minutě vyzkoušel své štěstí Jankto, Marciano si ale s jeho střelou poradil. Aktivní hráč Sampdorie Janov měl další příležitost ve 27. minutě, kdy ale po Králově centru hlavičkoval nad branku. A protože neuspěl hlavou ani Kalas a neujala se dalekonosná střela Daridy, šlo se do šaten za jednobrankového vedení Čechů.

První tutovka Izraele přišla hned po půli. Defenziva Čechů poprvé neuhlídala Zahávího, ten ovšem nepotvrdil pověst ostrostřelce a sám před Vaclíkem selhal. Hosté začali kousat a v 54. minutě se Čechům hodně ulevilo, když Peretz v ideální pozici přestřelil. Izraelci tlačili, vybojovali několik rohových kopů, ale k vážnému zakončení se nepropracovali. V 80. minutě navíc před dotírajícím Kopicem zahrál rukou Elhamed, a protože by český hráč pelášil sám na branku, rozhodčí izraelského beka poslal předčasně do sprch. V 88. minutě mohl srovnat Zahávi, Vaclík však jeho střelu vyrazil na roh. Češi tak nejtěsnější výhru s vypětím sil udrželi.