S autem až k pláži jezírka, nešvar se rozmáhá i po Plzni!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 22. srpen 2023 07:43
S autem až k pláži jezírka, nešvar se rozmáhá i po Plzni! Foto: MP Plzeň

Hned dvěma případy, kdy řidič vjel se svým vozem až k pláži Košuteckého jezírka, se zabývali strážníci v Plzni na Lochotíně. Jedná se přitom o rekreační oblast, kam smí pouze vozy záchranných složek.

Košutecké jezírko2V okolí Košuteckého jezírka, které je v posledních horkých dnech hojně využíváno, je dostatek volných parkovacích míst. Na to ale pravděpodobně zapomněli dva řidiči, které plzeňští strážníci řešili v průběhu neděle. Z pláže u jezírka si totiž vytvořili vlastní parkovací stání pro svá vozidla. Na to, že je půda v těsné blízkosti jezírka nasáklá vodou, evidentně také nemysleli, a tak po sobě ponechali na místě i stopy od pneumatik.

"Jednomu z řidičů byla udělena finanční pokuta na místě, a jelikož byla v řádech tisíců, doufáme, že se jeho jednání již nebude opakovat. U druhého z řidičů bylo navíc zjištěno, že mu nesedí informace v jeho osobních dokladech. Dotyčného si nakonec převzali do péče kolegové od státní policie a z přestupkového jednání se bude následně zodpovídat správnímu orgánu," popsala mluvčí plzeňských strážníků Tereza Schliková. Podle našich informací mělo minimálně jedno z vozidel ukrajinskou poznávací značku.

"Chceme upozornit, že na toto místo není možné vjíždět autem. Jde o rekreační oblast s parkovými cestami, kam motorová vozidla kromě složek IZS nesmí vjíždět, a to zejména kvůli bezpečnosti návštěvníků parku," uvedl Městský obvod Plzeň 1.