S malou holčičkou se utrhla lanovka na dětském hřišti!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 24. červenec 2023 17:47
S malou holčičkou se utrhla lanovka na dětském hřišti! Zdroj: ÚMO Plzeň 3

K velké tragédii málem došlo v neděli v podvečer na hřišti ve vnitrobloku ulice Karla Steinera na Skvrňanech. S holčičkou, která si zde hrála, se utrhl herní prvek „lanovka“ a dívenka byla s podezřením na otřes mozku převezena na chirurgii Fakultní nemocnice Plzeň – Lochotín.

Městský obvod Plzeň 3, na jehož území se dětské hřiště nachází, celý incident ve spolupráci s Policií ČR i Městskou policií Plzeň intenzivně řeší. "Poskytujeme veškeré informace a dokumenty," vysvětlil starosta centrálního obvodu David Procházka. Herní prvek zde byl podle něj znovu nainstalován po generální opravě koncem května letošního roku, následně na konci června prošel důkladnou technickou kontrolou, která neodhalila žádné poškození nebo nedostatky. "Celé hřiště prochází také pravidelnou vizuální kontrolou, která se koná každý týden," uvedl.

V této lokalitě se však pravidelně setkáváme s poškozováním herních prvků od vandalů a opilců. S opravou herního prvku vyčkáme do ukončení vyšetřování Policie České republiky, poté se budeme řídit doporučením nezávislého technika. Toho jsme ihned poté, co nám to bylo povoleno ze strany vyšetřujících orgánů, na místo vyslali. Nyní je prvek nekompletní a nefunkční, žádáme proto rodiče, aby dohlédli na své děti, aby jej nepoužívaly.

„Celé vedení třetího obvodu s děvčátkem a jeho rodinou velmi soucítí a jsme rádi, že zranění na základě získaných informací není naštěstí vážné. S rodinou se snažíme zkontaktovat a situaci s ní chceme řešit,“ říká starosta. Za nešťastné považujeme, že jsme se jako provozovatel hřiště o incidentu dozvěděli až ze sociálních sítí.

Třetí městský obvod provozuje více než devadesát dětských hřišť a zranění na nich jsou naštěstí ojedinělá. „Ať už nehodu způsobilo cokoliv, trváme na jejím řádném vyšetření nejen z důvodu případného nalezení a potrestání viníka, ale také kvůli případným úpravám technologií a pravidel tak, aby k podobné situaci již nemohlo dojít,“ dodává David Procházka.