Sám sobě lékařem. Muž se chtěl zbavit covidu pomocí ivermectinu, skončil v bezvědomí

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 2. prosinec 2021 06:51
Sám sobě lékařem. Muž se chtěl zbavit covidu pomocí ivermectinu, skončil v bezvědomí ilustrační. Foto: pixabay

Muž ve věku kolem šedesáti let se rozhodl léčit koronavirus pomocí léku ivermektin. O postupu ale nikomu neřekl a následně skončil v bezvědomí v péči zdravotníků. Na šokující případ upozornil lékař záchranné služby Robin Šín.

"Muž, kolem šedesáti let, dosud se léčil pouze pro dnu, proti covid-19 neočkovaný. Již týden od pozitivního antigenního testu, běžné příznaky onemocnění covid-19. Lékaře neinformoval, nekonzultoval svůj stav, užíval svévolně ivermektin. Náhle bezvědomí, volána záchranná služba," popsal na sociálních sítích Šín.

Když lékař dorazil na místo, nestačil se divit. "Na místě vidím jako první na stole krabičku s koňskou hlavou, kde je ještě zbytek "zázračného" ivermectinu," uvedl lékař. Rodina se podle něj navíc ještě divila, kyž opakovaně žádal, ať si nasadí respirátory. Pacient byl zajištěn a převezen do fakultní nemocnice s podezřením na cévní mozkovou příhodu. Zde potvrzena rozsáhlá mrtvice. "Takže dobře odčervený, ale do budoucna s největší pravděpodobností s neurologickým deficitem," uzavřel Šín.