Sebevrahovi v Plzni zachránily život fotky na sociální síti. Všimla si jich žena z východních Čech!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 21. únor 2023 16:11
Sebevrahovi v Plzni zachránily život fotky na sociální síti. Všimla si jich žena z východních Čech! ilustrační. Foto: pixabay

Fotky umístěné na facebooku stály na počátku pátrání po muži, který chtěl spáchat sebevraždu. Všimla si jich totiž žena z východních Čech, která zalarmovala strážníky a ty nešťastníka podle snímků nalezli doslova za pět minut dvanáct. Ležel v bezvědomí u Doudlevecké lávky a krvácel z řezných ran na ruce.

"Na tísňovou linku městské policie se v pondělí ve večerních hodinách obrátila mladá žena žijící na východě Čech a požádala o pomoc při pátrání po muži, který má zřejmě v úmyslu spáchat sebevraždu. Odpovídaly tomu jím zveřejněné fotografie na jeho facebookovém profilu," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Strážníkům operačního oddělení se na základě zaslaných snímků oznamovatelkou podařilo určit pravděpodobné místo, kde by se mohl nacházet a ihned tam vyslali hlídky. "Ty během propátrávání okolí doudlevecké lávky muže nalezly. Ležel v bezvědomí, v těsné blízkosti řeky, značně krvácel z řezných ran na ruce," popsala mluvčí. Podle ní strážníci poskytli muži první pomoc a škrtidlem zastavili krvácení. "Do příjezdu záchranářů hlídky monitorovaly jeho zdravotní stav a poté jim pomohly s transportem mužem do sanitního vozu," dodala.