Silně opilá žena vyryla prstýnkem do policejních aut kosočtverec a dlouhou čáru. Teď jí hrozí rok za mřížemi!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 24. březen 2023 12:01
Silně opilá žena vyryla prstýnkem do policejních aut kosočtverec a dlouhou čáru. Teď jí hrozí rok za mřížemi! Foto: Policie ČR

Na velké problémy si zadělala pětatřicetiletá žena. Na parkovišti v Klatovech si vyhlédla dvě policejní auta a obě značně poškrábala prstýnkem, který měla na prstu. Pak sedla do svého vozu a chtěla ujet. Hlídka ji ale brzy zastavila a následný test na alkohol ukázal hodnotu 2,56 promile. Ženě tak hrozí, že stráví až rok za mřížemi.

"Podezřelá na konci letošního roku v Klatovech na volně přístupném parkovišti pro služební vozidla policie poškrábala prstýnkem, který měla na prstu, dvě policejní auta. Na jednom vyryla do laku a do reflexních polepů vodorovnou rýhu o délce 170 centimetrů na druhé vyryla kosočtverec, okolo kterého pak udělala ještě vlnovku. Poté nasedla do svého osobního vozu tovární značky Škoda Octavia a chtěla odjet," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Žena se ale daleko nedostala, brzy byla zastavena a kontrolována hlídkou policie. "Na výzvu se podrobila dechové zkoušce, zda není ovlivněna alkoholem. Odborné měření elektronickým přístrojem jí byla naměřena hodnota 2,56 promile alkoholu. S ohledem na pozitivní výsledek se žena dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Rozborem vzorku byla prokázána přítomnost alkoholu v krvi v množství 2,63 gramů na kilogram," dodala mluvčí.

Klatovští kriminalisté sdělili pětatřicetileté ženě podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky Ženě hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

ViewImage 3