Skatepark, fotopark či taneční altán. Obyvatelé Doubravky podali v participativním rozpočtu 140 návrhů

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 1. listopad 2023 17:43
Skatepark, fotopark či taneční altán. Obyvatelé Doubravky podali v participativním rozpočtu 140 návrhů Zdroj: ÚMO Plzeň 4

Celkem 140 návrhů na vylepšení veřejného prostoru podali lidé v plzeňském obvodu Doubravka ve třetím ročníku participativního rozpočtu. Obvod, který má asi 24 tisíc obyvatel, na něj vyčlenil 1,5 milionu korun. Lidé si přáli jak stezky pro pěší, nové herní prvky na dětská hřiště, tak vybudování skateparku, tanečního altánu nebo pódia v Lobezském parku či vytvoření fotoparku.

Do konce tohoto roku zástupci Městského obvodu Plzeň 4 návrhy posoudí a vyberou ty, které by bylo možné realizovat. Během března příštího roku pak sami lidé odhlasují, jaké nápady se jim libí nejvíce. Čtyřka vyčlenila na realizaci projektů celkem 1,5 milionu korun.  Jaké projekty budou vybrány k hlasování se lidé dozvědí nejpozději příští rok v lednu. Během celého března pak bude probíhat hlasování a od dubna bude možné nápady proměňovat ve skutečnost.

„Máme velkou radost, že je o zapojení do participativního rozpočtu takový zájem. Už teď víme, že řada návrhů zrealizovat půjde. Další podněty zase třeba plánujeme v rámci našich investičních akcí, nebo je připravuje Správa veřejného statku města Plzně. Projekty, které přesahují finanční rámec a nejsou zařazeny do připravovaných investičních akcí, si schraňujeme a zařazujeme je na seznam přání. Pro nás je to nesmírně důležitá zpětná vazba od občanů,“ říká starosta Čtyřky Tomáš Soukup. První ročník Rozhodněte sami proběhl na Čtyřce v roce 2019, další ročník o dva roky později.