Škodovka díky hattricku Bulíře srazila Zlín, Pavlát má další nulu

Od - pátek, 11. únor 2022 19:58
Škodovka díky hattricku Bulíře srazila Zlín, Pavlát má další nulu ilustrační. foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté potvrdili roli favorita a v dohrávce 43. extraligového kola porazili poslední celek tabulky Zlín 4:0. Hattrickem se na výhře podílel Michal Bulíř, druhou nulu v sezóně udržel gólman Dominik Pavlát.

Na první velkou šanci se čekalo jen pár vteřin. Obrana ševců nechala po vhazování trestuhodně prostoru Martinu Langovi, a jen díky Kašíkovi a jeho rychlé lapačce se skóre neměnilo. Další příležitost měli domácí v 5. minutě, kdy ujížděl do brejku Schleiss. Vracející bek hostů ho ale zastavil na hraně faulu a plzeňský útočník tak neměl na zakončení větší klid. V 11. minutě pak prozměnu zachránila Berany tyč po skrytém nahození Kaňáka od modré. O chvíli později ještě vychytal Mertla Kašík a pak se do slovu dostali také hosté. Makarenko ani Honejsek ale proti Pavlátovi neuspěli. Ve 14. minutě pak Škodovka znovu orazítkovala tyč Kašíkovy branky, tentokrát se o to postaral Přikryl. Ideální šanci jít do vedení dostal Zlín v závěru třetiny, 63 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku ale nevyužil.

Na úvod druhé třetiny měli indiáni k dispozici dvě početní výhody a tu druhou po drtivém tlaku využili. Blomstrand se neukvapil, ještě přihrál na brankoviště Tomáši Mertlovi, a ten doslova dotlačil puk za brankovou čáru. Ve 29. minutě Plzeňští opět předvedli, jak se jim aktuálně v přesilovkách daří. Po ose Blomstrand – Thorell se puk dostal k Michalu Bulířovi. Tomu se sice střela nepovedla, ale puk přeplachtil bezmocného Kašíka a skončil v síti. Ani to ale nebylo všechno. Ve 32. minutě už totiž Plzeň vedla 3:0. V další přesilovce pálil nechytatelně znovu Michal Bulíř. Západočeši naprosto dominovali a ve 38. minutě už šli do vedení 4:0. A střelec? Kdo jiný. Tvrdou ranou překonal Hufa, který po třetí inkasované brance vystřídal Kašíka, znovu Michal Bulíř. A pro bezradný Zlín mohlo být ještě hůř, kdyby střela Blomstranda neskončila na tyčce.

Ve třetí části už indiáni pouze kontrolovali hru a šance, ke kterým se Zlín propracoval, končily pouze na jistém Dominiku Pavlátovi. Naopak hosté mohli děkovat Hufovi i štěstí, že nepřicházely další branky. Na gólmanovi ševců si vylámal zuby Thorell Blomstrand i Bulíř. Prvně jmenovaný pak v další šanci trefil tyč. Západočeši už v závěru nedovolili soupeři vůbec nic, brankář Dominik Pavlát si tak mohl zapsat na své konto druhou nulu.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "Věděli jsme, že Zlín odehrál dobré utkání s Libercem. Pro nás bylo složitější, že jsme týden nehráli zápas. Vyloženě jsme se na Zlín připravovali. Hráče jsme upozorňovali, že bude Zlín bojovat o každý metr ledu. Hráli jsme ale od začátku, co jsme chtěli. Závěr první třetiny ale nebyl podle představ, klíčový okamžit bylo ubráněné oslabení 3 na 5. Od druhé třetiny už jsme byli lepší. Vynutili jsme si přesilovky, které jsem v rychlém sledu rozhodli. Chtěl bych klukům poděkovat, že nám s Václavem Baďoučkem dali dárek ke společným stým narozeninám."