Šok pro Plzeň. První zápas předkola zvládla lépe Olomouc

Od - středa, 10. březen 2021 21:23
TUR_4648 foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Hokejisté Škody Plzeň nezačali vůbec dobře sérii předkola play-off proti Olomouci. Na domácím ledě prohráli 1:2, když doslova prospali první dvě třetiny. V 53. minutě už stihl pouze snížit David Kvasnička. Druhý zápas se hraje ve čtvrtek opět na plzeňském ledě.

Úvod zápasu byl z obou stran hodně opatrný, oba týmy si dávaly pozor na zadní vrátka a většinou všechny útoky končily ještě ve svém zárodku. První šanci si vypracovali hráči Mory. V 7. minutě ujel obraně domácích Káňa, na Frodla si ale se svým zakončením nepřišel. O minutu později už byl ale plzeňský gólman bezmocný. V přesilové hře se přesně z kruhu trefil právě Káňa. Západočeši jakoby nebyli ve své kůži a nedokázali se vůbec dostat do ohrožení branky soupeře. Situaci jim navíc komplikovala nedisciplinovanost. Škodovka inkasovala dohromady šest dvouminutových trestů.

Hned na začátku druhé třetiny mohla Plzeň udeřit ve vlastním oslabení, Eberle ale Konráda nepřekonal. Na druhé straně měl velkou šanci Nahodil, po jeho střele zvonila za Frodlem tyč. Ve 25. minutě přišla znovu chvíle Káni, který se neukvapil a tvrdou ranou poslal puk do šibenice. O minutu později byli domácí blízko snížení, střelu Kodýtka ale z brankové čáry odpálil do bezpečí jeden z olomouckých hráčů. Plzeň se dál trápila, a tak byla ráda, že ve 36. minutě přežila další šanci Nahodila. Prakticky jedinou příležitost na snížení měl v závěru třetiny Stříteský.

Ve třetí třetině Plzeň přecijen přidávala na tempu a ve 47. minutě jim zkazila radost branková konstrukce po střele Petra Straky. Kouzlo Konráda neodčaroval ani o chvíli později Kodýtek. V 51. minutě musel být zápas přerušen, když po souboji Budíka s Kolouchem prasklo plexisklo. A nečekaná pauza Škodovce pomohla. V čase 52:06 se indiáni dočkali kontaktní trefy, když se z dorážky prosadil David Kvasnička. V 56. minutě chyběly Západočechům k vyrovnání jen milimetry, po střele Musila zachránila hosty tyč. V závěru ještě domácí zkusili hru v power-play, vytoužené trefy už se ale nedočkali.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "Měli jsme něco v hlavách, nebyli jsme vůbec nachystaní. Kluci chtěli až moc a bylo to kontraproduktivní. Věděli jsme, do čeho půjdeme. 40, 50 minut jsme nedokázali reagovat. Byl to slaboučký výkon, z naší strany to nemělo řád. Když Olomouc vede, je to s nimi těžké. V závěru jsme se alespoň nadechli. Garantuju stoprocentně, že se zítra zlepšíme."