Od - středa, 31. srpen 2022 19:22
Souboj pohárových zástupců jasně pro Plzeň, proti Slovácku se už ukázala i nová posila Foto: FCVP

Žádné drama do posledních minut se nekonalo. Souboj pohárových zástupců mezi Viktorií Plzeň a Slováckem vyzněl ve Štruncových sadech jasně pro Západočechy. Už po 42 vteřinách zápasu 6. kola Fortuna ligy je poslal do vedení Jan Kopic, v nastavení první půle navýšil skóre Pavel Bucha a na konečných 3:0 upravil ve druhém poločasu Jhon Mosquera. Asistencí na úvodní trefu se prezentovala čerstvá posila Viktorie Adam Vlkanova.

Lepší úvod zápasu si Plzeňští ani nemohli přát. Už po 42 vteřinách se mohli radovat z gólu. Vlkanova, jehož přestup potvrdilo vedení Viktorie dnes v poledne, získal míč ve středu hřiště, našel rozběhnutého Jana Kopice, a ten v poklidu přehodil vyběhnuvšího Nguyena. Západočeši se po vstřelené brance uklidnili, zároveň se ale nikam nehnali. A protože ani Slovácko nemohlo najít recept, jak se dostat do pokutového území Jindřicha Staňka, neměl ani jeden z gólmanů žádnou velkou práci. Až ve 35. minutě po hezké individuální akci Mosquery ohrozil branku Slovácka Chorý. Jeho hlavička ale o pár decimetrů minula horní tyč. Když už to vypadalo, že Plzeň půjde do kabin s jednobrankovým vedením, ztratili hosté míč a rychlý brejk Viktorie zakončil gólovou dorážkou Pavel Bucha.

Blízko snížení stavu byl v 55. minutě explzeňský Mihálik, v nadějné pozici ovšem minul. O osm minut později prozměnu podržel Viktorii Staněk, který vyrazil ránu Reinberka. Plzeňští hráli v pohodě a jejich aktuální formu potvrdila i 70. Minuta. Do přihrávky Jemelky se z voleje opřel Jhon Mosquera a s pomocí horní tyče navýšil vedení svého týmu už na 3:0. Jiskřičku naděje mohl pro hosty vykřesat střídající Kozák. Radost mu ale zmařil pohotový Jindřich Staněk. Slovácko nakonec muselo být rádo, že neodjelo ještě s větším nebaklem, Sýkorovu střelu vytáhl na roh Nguyen a Jemelkovu hlavičku zase na poslední chvíli vyrazil Hofmann.