Splnění mého snu, přiznával mladík Šiler po prvním gólu v extralize. Radost mu ale kalila prohra

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 1. listopad 2023 13:12
Splnění mého snu, přiznával mladík Šiler po prvním gólu v extralize. Radost mu ale kalila prohra Foto: HC Škoda Plzeň

Ve 26. minutě si vzal puk, neměl komu nahrát, a tak vystřelil. Tak nějak vznikl moment, na který devatenáctiletý útočník Škody Plzeň Jakub Šiler nikdy nezapomene. Indiány poslal svým prvním extraligovým gólem v Českých Budějovicích do vedení. Radost mu ale nakonec kalil konečný výsledek. Domácí totiž čtyřmi góly vývoj otočili.

Mladý forvard se dočkal prvního gólu ve svém pátém startu. „Určitě je to splnění mého snu, moc si toho vážím, jsem za všechno moc vděčný. Dnešní zápas si budu pamatovat, i puk mám samozřejmě schovaný. Teď v tom jen pokračovat v dalších zápasech,“ prohlásil Šiler, jehož trefa nakonec k bodovému zisku nestačila „Vítězství je vždy nejdůležitější, dneska ten gól nestačil, bohužel. Snad vyhrajeme v příštím zápase,“ věří devatenáctiletý talent.

Důležitým faktorem v zápase byla oslabení. Indiáni se dopustili hned sedmi faulů. „Byl to takový upracovaný zápas, bohužel pro nás jsme udělali hodně faulů, což nás sesadilo z koně. Jim se podařilo vstřelit nějaké branky a poté už jsme se do toho zpátky těžko dostávali. Musíme se z toho ponaučit a příště hrát co nejvíce bez faulů,“ dodal.