Strach o studenta Zdeňka (16). Po vysvědčení se nevrátil domů!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pátek, 3. únor 2023 15:40
Strach o studenta Zdeňka (16). Po vysvědčení se nevrátil domů! Zdroj: Policie ČR

Po šestnáctiletém Zdeňku Štorkovi ze severního Plzeňska pátrají policisté. Chlapec si převzal ve středu 1. února ve škole v Horní Bříze vysvědčení, domů už se ale nevrátil a má nedostupný telefon.

Podle policejní mluvčí Evy Červenkové odjel mladík z místa svého současného bydliště v Hunčicích 1. února v 7 hodin do školy v Horní Bříze, kde si převzal vysvědčení. Ze školy se už ale nevrátil domů. "Ten samý den odpoledne mluvil telefonicky s otcem a tomu sdělil, že přijede večer, že je u kamarádky v Plzni. Večer se domů nevrátil, mobilní telefon nezvedal a kolem 21. hodiny už byl mobil nedostupný," uvedla mluvčí. Pohřešovaný Zdeněk podle ní netrpí žádnou duševní poruchou a v minulosti nebyl pohřešován.

Zdeněk Štorek je vysoký 175-180 centimetrů, hubené postavy, má krátké hnědé dredy a hnědé oči. Na sobě by měl mít černou zimní bundu, modré rifle, černý svetr a hnědé kotníkové boty. Na pravé ruce má tetování, konkrétně dvě hrací karty Esa.

Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešované osoby, aby neprodleně podali zprávu na jakoukoliv služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.