Prase na útěku i bobr na Americké třídě. Za loňský rok odchytili strážníci přes 600 zvířat!

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 4. únor 2022 14:05
Prase na útěku i bobr na Americké třídě. Za loňský rok odchytili strážníci přes 600 zvířat! Foto: MP Plzeň

Skupina pro odchyt toulavých a opuštěných zvířat Městské policie Plzeň provedla v loňském roce 621 odchytů zvířat. Polovinu z nich tvořily kočky. Kuriózní byl pak odchyt zaběhlého prasete či bobra, který se vydal na výlet po Americké třídě.

želvaPodle mluvčí plzeňských strážníků Jany Pužmanové je nejčastějším výjezdem skupiny odchyt kočky. Za loňský rok jich odchytili celkem 310. Ne každé roztomilé kotě se smutnou tváří, které se pohybuje venku, je opuštěné a musí skončit v útulku, kam rozhodně nepatří. "Stává se, že se jejich matka vydává často sama na lov a pak se na místo, kde koťata ponechala, vrací," potvrdila.

Druhou nejpočetnější skupinou odchycených zvířat byli psi. "Z počtu 265 jich bylo 207 umístěno do Útulku pro zvířata v nouzi provozovaného Městskou policií Plzeň," popsala Pužmanová. Nemalou skupinu tvořila jiná domácí nebo exotická zvířata. V loňském roce strážníci z odchytové skupiny odchytávali například papoušky, agamu vousatou, želvy, naháněli na Doubravce zaběhlé vietnamské prase či odchytávali bobra. Ten se vydal na noční dobrodružný výlet po chodníku Americkou třídou. "Zhruba 35 kilogramů vážícího vodního hlodavce odchytili strážníci rukama a posléze vypustili u řeky do volné přírody," upřesnila Pužmanová.

Kromě odchytů provádí strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat v rámci výkonu služby sběr živočišného kadáveru, v roce 2021 sesbírali 392 kusů o celkové váze 1094,65 kg.