Strážníci zachraňovali sebevraha, napil se nemrznoucí směsi

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 29. červenec 2022 15:53
Strážníci zachraňovali sebevraha, napil se nemrznoucí směsi Foto: MP Plzeň

Dramatický den zažili ve čtvrtek strážníci z Plzně. Na linku tísňového volání oznámil neznámý muž svůj úmysl skoncovat se životem. Už ale neřekl, na kterém místě se nachází. Rozjelo se tak velké pátrání, které mělo dobrý konec. Nešťastník se sice naplil nemrznoucí směsi, ale mimo ohrožení života byl transportován do nemocnice.

Nelehký úkol stál ve čtvrtek odpoledne před strážníky operačního oddělení městské policie a strážníky v terénu. "Na linku tísňového volání 156 po druhé hodině odpolední oznámil neznámý muž svůj úmysl skoncovat se životem. Operační strážník se v tu chvíli snažil zoufalého muže udržet co nejdéle na telefonu a získat co nejvíce indicií k mužovu nalezení. Muž však po chvíli zavěsil," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Operační strážník okamžitě zkontaktoval policisty, mezitím se druhému z operačních strážníků zadařilo s mužem odhodlaným ukončit život znovu navázat telefonní spojení a získat od něj krátký popis místa, kde se pohybuje. "Motorizovaná hlídka okamžitě díky místní znalosti pojala podezření, že by se mohlo jednat o lokalitu v okolí ulic Břeňkova x Na Vršíčkách  a vydala se na místo. V průběhu pátrání si povšimla muže, který se pokoušel před hlídkou ukrýt v křoví. Rozrušený muž zprvu popíral, že by volal na linku tísňového volání, po chvíli se však rozplakal a prozradil důvod, proč chce sebevraždu spáchat. Během hovoru se strážníkům přiznal, že se napil nemrznoucí směsi," popsala Pužmanová.

Na místo se dostavila v ten okamžik i hlídka Policie ČR a začala se strážníky spolupracovat. Strážníci přivolali ihned zdravotnickou záchrannou službu. Na místě začali neprodleně poskytovat první pomoc podle telefonických pokynů operátorky. Posádka záchranářů si po příjezdu převzala sedmapadesátiletého muže k ošetření, následně pacienta transportovala na urgentní příjem do nemocnice.