Suverénní výkon a hattrick talentovaného mladíka. Plzeň přehrála Příbram

Od - sobota, 22. únor 2020 21:35
PLZPRI_1920_WW Foto: FCVP

V naprosto jasnou záležitost se proměnil zápas 22. kola Fortuna:Ligy mezi Viktorií Plzeň a Příbramí. Viktoriáni od začátku na hřišti dominovali a hned po čtyřech minutách šli do vedení díky tečovanému pokusu Lukáše Kalvacha. Pak už si vzal slovo mladík Pavel Bucha. Nejprve se ideálně zorientoval ve vápně, pak prokázal vytříbenou kvalitu zakončení a v 72. minutě i chladné nervy, když proměnil penaltu. Viktoria tak zvítězila jednoznačně 4:0.

Premiéra trenéra Adriana Guly nemohla snad ani začít lépe. Už po čtyřech minutách šli jeho svěřenci do vedení, když po obléhání branky Příbrami pálil Lukáš Kalvach a jeden z hostujících beků tečoval míč mimo dosah Kočího. Viktoria byla neustále aktivní a v 17. minutě udeřila znovu. Po sérii narážeček se míč dostal k Pavlu Buchovi, a ten špičkou kopačky zvýšil vedení Západočechů už na 2:0. Za dalších šest minut později obrana Příbrami nechala po rohu zcela volného Hejdu, stoper Viktorie ale hlavičkoval pouze nad branku. Naopak obrana Viktorie v čele s gólmanem Hruškou neměli prakticky žádnou práci.

Ve druhé půli zkusili Středočeši trochu aktivnější pojetí, z čehož často vznikala přečíslení. Jedno z nich táhl v 53. minutě Kopic a jeho obstřel jen těsně minul levou tyč. V 61. minutě podržel Příbram Kočí, když chytil hlavičku Brabce, o minutu později už byl gólman Středočechů bez šance. Pavel Bucha si navedl míč na střed hřiště a levačkou trefil přesně k tyči. Galapředstavení mladého záložníka tím neskončilo. V 72. minutě totiž Šimek v pokutovém území nakopl Řezníka a sudí po prohlédnutí videa nařídil penaltu. Jean David Beauguel jí nesobecky přenechal Pavlu Buchovi, a ten dovršil hattrick. Západočeši tak ve dvou jarních zápasech neinkasovali a vstřelili sedm branek.