Suverénní výkon a jasná výhra. Viktoria nedala oslabeným Pardubicím šanci

Od - sobota, 26. únor 2022 19:54
Suverénní výkon a jasná výhra. Viktoria nedala oslabeným Pardubicím šanci Foto: FCVP

V naprosto jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání 23. kola Fortuna ligy mezi Plzní a Pardubicemi. Viktoria sice nedala penaltu, trefila třikrát brankovou konstrukci, přesto ale v poklidu zvítězila proti oslabeným Pardubicím 4:0. Východočeši hráli od 20. minuty zápasu o desíti, když byl vyloučen Čihák.

Plzeň si hned v úvodu vytvořila územní převahu a velmi brzy mohla jít do vedení. Po faulu Čiháka na Beaguela kopala Viktoria v 7. minutě pokutový kop. K němu se postavil Bucha, který poslal Letáčka na druhou stranu, sám pak ale zcela minul branku. V 19. minutě Čihák zkosil na půli hřiště Kalvacha a předčasně zamířil po druhé žluté kartě do sprch. Viktoria měla místy drtivou převahu, ve 29. minutě nejprve hlavičkou osamocený Hejda do Letáčkových rukavic, krátce poté po krásné kombinaci trestuhodně minul Kalvach. Střeleckou nemohoucnost prolomila Plzeň nakonec ve 34. minutě. Po rohovém kopu zakončoval přesně stoper Lukáš Hejda. A ještě před poločasem Viktoria přidala druhou branku. Ve 44. minutě načechral ideální centr do vápna Sýkora a Jan Kopic netradičně hlavou nedal Letáčkovi šanci.

Pokud ještě Pardubice pomýšlely na jakékoliv drama, hned ve 49. minutě si museli zajít chuť. Milan Havel se prokličkoval v pokutovém území až před Letáčka a střelou mezi nohami zvýšil už na 3:0. Nepříjemný okamžik pro domácí nastal v 50. minutě, kdy se v pokutovém území střetli Staněk a Dwomoh a gólman Viktorie musel nakonec střídat. Naopak krásný okamžik viděla Doosan Aréna v 70. minutě. Do centru Havla se nůžkami opřel Beauguel a k dost možná gólu roku chybělo jen pár centimetrů – míč totiž orazítkoval břevno. V 80. minutě zachránila hosty znovu branková konstrukce, tentokrát ji trefil střídající Chorý. Ten se nakonec gólu dočkal v nastaveném čase, když míč po jeho dorážce jen těsně přešel brankovou čáru.