Svoboda vychytal Boleslav, o postupujícím rozhodne pátý zápas

Od - úterý, 15. březen 2022 19:33
Svoboda vychytal Boleslav, o postupujícím rozhodne pátý zápas Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň odvrátili konec sezóny. Ve čtvrtém zápase předkola play-off zvítězili 1:0 díky gólu Jana Dufka ze 4. minuty zápasu a srovnali stav série na 2:2. Brankář Miroslav Svoboda nepustil za svá záda jediný puk. O postupujícím do čtvrtfinále rozhodne čtvrteční utkání, které se bude hrát na ledě Plzně.

Na první gól se čekalo jen do 4. minuty. Jan Dufek obdržel na osu hřiště příhrávku od Bulíře a rozvlnil síť za Krošeljem. Domácí mohli vyrovnat po Kelemenově ráně z levého kruhu, ještě dorážel Fořt, avšak skvěle se prezentoval Svoboda, který se poprvé v předkole objevil mezi třemi tyčemi. Z podobného místa na druhé straně pálil také Dzierkals, rovněž Krošelj byl pozorný. Betonem zase vykopával plzeňský brankář Šťastného ránu z vrcholu pravého kruhu, po chvilce v přesilové hře to stejný hráč zkoušel i z druhé strany.

Prostřední třetinu začala šance Kelemena, který zmrazil Svobodu svým únikem na levé straně, rychle objel branku a hosté mohli děkovat jen obránci Kaňákovi, který zachránil svůj tým od inkasovaného gólu. Následně se indiánům dostalo výhody přesilové hry, paradoxně si ale největší šanci vypracovali Středočeši. Šťastný obdržel kotouč na osu hřiště a v krkolomné pozici vypálil, výsledkem byla rozezvučená levá tyč. Do břevna zase zamířil Najman, jenž před Svobodou protečovával pobídku Flynna z pravé strany. Když podobnou akci Pláňka s Lunterem Svoboda zneškodnil, platilo i o druhé přestávce těsné vedení hostujícího celku.

Jako první zahrozil v závěrečné dvacetiminutovce Pláněk od modré, muž s maskou indiánů zakročil i přes clonu Kousala. Činil se také Krošelj, jenž betonem zastavil ránu Kaňáka z mezikruží. Nebezpečně se jevilo po přistrčení od Kousala zakončení Flynna z levého kruhu, dělovka ke vzdálenější tyči opět ke srovnání nevedla. Poté z nulového úhlu dorážel Šťastný předchozí zakončení Kelemena. Dva podobné góly již v této sérii padly, třetí k nim nepřibyl. Rozhodnutí měl naopak nadvakrát na čepeli Blomstrand, který si našel sraženou ránu Graňáka, Krošelj odolal. V závěru modrobílí bravurně ustáli tlak soupeře, prakticky domácí nepustili ke hře bez brankáře a dovedli zápas k vítěznému konci.