Také s MHD můžete jet na výlet

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 1. červen 2020 14:51
plzen_cz_tramvaj_namesti ilustrační foto

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) spustily na svých webových stránkách, v záložce Zábava, novou sekci s názvem Výlety s PMDP. Nejen Plzeňané, ale i turisté, tak získají přehlednou inspiraci pro využití svého volného času v Plzni a okolí. Tipy na výlety navíc mohou doplňovat i sami cestující.

„Přinášíme tipy na výlety, na které není třeba cestovat daleko za hranice Plzně, a kam lidé dojedou bez starostí některou z linek městské veřejné dopravy. Seznam výletů plánujeme postupně doplňovat a uvítáme i nápady od samotných Plzeňanů. První tři autory, kteří se s námi podělí o svůj oblíbený výlet, který následně zveřejníme na našich webových stránkách, odměníme pěknými cenami," říká Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

Výlety jsou rozděleny do několika sekcí, ve kterých si lidé vyberou výlet dle požadované vzdálenosti nebo typu výletu – vydat se mohou například za výhledy, gastronomickými cíli nebo za poznáním.  Každý výlet obsahuje několik základních údajů, jako je výchozí a koncový bod, délka trasy nebo jestli je po cestě možnost občerstvení. Následuje popis výletu, fotografie a nechybí ani přehledná mapa, na které je celá trasa vyznačena.

Tipy na výlety mohou cestující posílat přes formulář, který je k dispozici hned pod přehledem všech výletů. Stačí vyplnit několik informací, popsat výlet, popřípadě nahrát fotografie a odeslat. Každý výlet pak bude zkontrolován a v případě, že bude splňovat potřebné parametry, tak i nahrán do příslušné sekce.