Tělovýchovná jednota se dostala do sporu s boxery. Situaci aktivně řeší i náměstek Zarzycký

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 2. červenec 2022 13:56
Tělovýchovná jednota se dostala do sporu s boxery. Situaci aktivně řeší i náměstek Zarzycký Zdroj foto: se souhlasem R. Zarzyckého

Město Plzeň dlouhodobě prosazuje modernizaci sportovního prostředí včetně venkovních areálů, které jsou určeny i pro veřejnost. O to horší příchuť má aktuální spor tělovýchovné jednoty TJ Božkov z.s. a boxerů DS Training center, kdy byla přes noc demontována víceučelová ocelová konstrukce, kterou využívají denně sportovci boxerského klubu.

„Není možné, aby kluby, které dostávají od města dotace a mají platný nájemní vztah fungovaly tímto způsobem. Naprosto jejich jednání odmítám, a proto jsem se rozhodl jednat a pozval je ve čtvrtek k sobě na radnici," sdělil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Po více než hodinové schůzce za účasti předsedu spolků i vedení obvodu je bohužel jasné, že celý spor je mnohem hlubší a bude záležet zejména na vůli obou klubů se dohodnout a nabídnout řešení. „Město Plzeň i Městský obvod Plzeň 2 - Slovany bude situaci i nadále sledovat a v případě, že by spor pokračoval, tak jsme připraveni zahájit řízení o pozastavení finančních dotací," doplnil Zarzycký po dohodě s místostarostkou Slovan Evou Trůkovou.

Božkovský ostrov je volnočasový areál v přírodě, který je jako stvořený pro odpočinek a relaxaci, ale slouží také k různým sportovním aktivitám. Ostrov se mu říká proto, že je od Božkova na pravém břehu oddělen náhonem k bývalému mlýnu, z druhé strany jej omývá řeka Úslava. Relaxačně sportovní areál Božkovský ostrov se nachází na pozemcích ve vlastnictví TJ Božkov, který zde vlastní a provozuje například víceúčelové sportovní hřiště či tělocvičnu. Tělocvičnu pro box má dlouhodobě v nájmu právě DS Training center z.s.