Těžká šichta s vítězným koncem. Škodovka porazila Litvínov

Od - pátek, 5. únor 2021 20:03
_OD_4236 Foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Další tři body si připsali do tabulky hokejisté Škody Plzeň. Ve 43. kole extraligy porazili indiáni litvínovskou Vervu 5:4. Dva góly vstřelili kapitán Milan Gulaš a Jakub Pour, jednu trefu zaznamenal Luboš Rob.

Na první velkou šanci zápasu se čekalo do 6. minuty. Nejprve se Plzeň poměrně v poklidu ubránila přesilovce a po návratu vyloučeného Jiříčka málem sama udeřila. Gulaš nahazoval puk na Musila a hosté si ho srazili do vlastní branky. Skóre se tak měnilo až o tři minuty později. Přesilovou hru hráli prozměnu domácí a Pavel Musil na hranici brankoviště umístil do sítě přihrávku Gulaše. Hosté mohli ihned odpovědět, jenže střelu Hanzla zastavila horní tyč. V 16. minutě ujel obraně Vervy Jakub Pour a svůj nájezd zakončil rychlou střelou nad rameno Godly. V závěru třetiny ještě měl dobrou šanci Suchý, puk ale do branky neprotlačil.

Ve 27. minutě hráli indiáni další početní výhodu a Godla se měl co otáčet. Nebezpečně pálil Kodýtek, po něm i Pour, gólman hostů ale odolal. A tak platilo opět známé nedáš – dostaneš. Lukeš, ač tísněný, napálil kotouč přesně k tyči. Uběhlo jen 34 vteřin a Škodovka znovu vedla o dvě branky. Musil našel před brankou nehlídaného Jakuba Poura, a ten pohodlně zavěsil. Gólová přestřelka ale pokračovala dál. Za dalších 47 vteřin si smolně srazil přihrávku Cibulskise do vlastní branky bruslí Petr Kodýtek. S přibývajícím časem se Litvínovští nadechli k náporu, který korunovali ve 39. minutě a trefou Zdráhala.

Ve třetí třetině se indiáni vzpamatovali z vyrovnání, tlak Vervy otupili a ve 46. minutě šli opět do vedení. Kracík našel před brankou nepokrytého Luboše Roba, který v pádu povedenou střelou švihem nad Godlovo rameno. Severočeši se sice snažili, Škodovka ale potrestala jejich další hrubku. V 57. minutě hosté zapomněli na Milana Gulaše, a ten své sólo zakončil suverénně. Pak mohl definitivně rozhodnout Suchý, jenže ho vychytal Godla a ke slovu se tak znovu dostali hráči Vervy. Balinskisovo nahození tečoval mimo dosah Pavláta Jarůšek. Hosté pak ještě zkusili hru v power-play, Dominik Pavlát už ale puk za záda nepustil.

Ladislav Čihák, hlavní trenér HC Škoda Plzeň: "Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání. První třetina byla velice slušná, měli jsme dobrý pohyb a dali góly. O přestávce jsme si řekli pár detailů, ale úplně nám odešel pohyb a rozehrávka. Nebylo to dobré, soupeř zaslouženě vyrovnal. Ve třetí třetině jsme trošku navázali na tu první třetinu. Tu jsme odehráli zase lépe. Jsme rádi, dneska to byl hodně těžký zápas spíš na psychiku. Věděli jsme, že musíme vyhrát, pokud se chceme udržet nahoře. Za třetí třetinu mají kluci pochvalu."