Tipy na víkendové akce

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - čtvrtek, 22. září 2022 19:00
Tipy na víkendové akce Ilustrační foto: festivalnaulici.cz

Přemýšlíte kam vyrazit o víkendu? Přinášíme vám pravidelnou rubriku: Tipy na víkendové akce. Tento víkend nabízí spoustu skvělých zážitků, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Pojďme se podívat na to, kam vyrazit.

Pátek (23. září)

Svět knihy dětem Plzeň
V pátek zaplní areál DEPO2015 Literární festival, který je věnován především dětem a mládeži. Vyrazte s rodinou do DEPA2015. Festival bude probíhat od 8:45 do 19:00. Záměrem akce je podpořit čtenářství a zájem o literaturu, jak je tomu v rámci celoroční kampaně Rosteme s knihou, kterou pořádá společnost Svět knihy. Těšit se můžete na autorská čtení, besedy, workshopy, divadelní představení i soutěže. U vybraných pořadů budete mít možnost si knihy i zakoupit.

Plzeňský festival vína 2022 / Podzim 
Jste vinaři? Pak by vám rozhodně neměl ujít podzimní festival vína, který bude probíhat v pátek i v sobotu v Kopeckého sadech U Branky a v ulici Bedřicha Smetany. Těšit se můžete na 24 vinařství z Čech a Moravy, na setkání se someliéry, ale i na občerstvení. Degustovat vína můžete výhradně z festivalové sklenice, kterou si máte možnost zakoupit na místě za 100 Kč. Festival bude doprovázet bohatý kulturní program. Těšit se můžete na Pekaře, Moodshake, Djs, ale i tradiční hudbu. Vstupné na akci je zdarma.

35. Filmový festival Finále Plzeň
Už tento pátek vypukne v Měšťanské Besedě Filmový festival Finále Plzeň. Na co se můžete těšit? Na novou moderátorskou dvojici Petra Vančura a Ester Geislerovou, kteří vás provedou festivalovým děním. Letošním zahajovacím filmem je Il Boemo s Vojtou Dykem v hlavní roli, který soutěží na významném festivalu v San Sebastianu a který uvidíte v české premiéře. A spoustu dalších skvělých filmů, dokumentů a bohatého doprovodného programu.

Semlerova rezidence se otevírá
Plzeňská architektura je vážně skvost a není divu, když se Plzně dotkly takové osobnosti jako například Adolf Loos. Jeho designové interiéry jsou světovým unikátem, na který se jezdí dívat lidé z celého světa. Po několikaleté rekonstrukci se v pátek pro veřejnost otevírá Semlerova rezidence na Klatovské třídě 110 v Plzni. Nenechte si ujít kouzlo tohoto architektonického skvostu a vyrazte s rodinou a přáteli do Semlerovy rezidence.

Sobota (24. září)

JETOTU 2022
Náměstí republiky v Plzni v sobotu zaplní prezentační a vzdělávací show JETOTU, s mottem: Planeta Země, život, vzdělávání. Tento skvělý den pořádá středisko volného času RADOVÁNEK. Těšit se můžete na téměř 40 prezentačních stanů, přednáškový kout, sportovní aktivity na vybudovaném hřišti a bohatý doprovodný program. Akce bude probíhat od 10 hodin dopoledne. Od 19:30 hodin se proběhne Galavečer, kde uvidíte vystoupení talentovaných tanečníků a sportovců z RADOVÁNKU.

Festival zelí
V sobotu se můžete také vydat na tradičně netradiční Festival zelí do Křimic. Vstup na akci je zcela zdarma.

Víkend otevřených ateliérů Plzeň
V sobotu i v neděli proběhne už 7. ročník Víkendu otevřených ateliérů. Poslední zářijový víkend můžete navštívit umělce v jejich ateliérech, galerie, umělecké školy a další místa, kde se umění vystavuje nebo tvoří. Objevovat můžete i své vlastní umělecké vlohy a zkusit tvořit na vybraných místech, kde vám nabídnou pomůcky i radu. Vstupy jsou zdarma. Podrobnější informace najdete zde

Neděle (25. září)

SLAVNOSTI JABLEK
V neděli se v sadech v Nebílovech uskuteční tradiční Slavnosti jablek. Oslava ovoce a ovocnářství Nebílovských sadů se proběhně již po třinácté. Těšit se můžete na produkty z Nebílovských sadů a od regionálních farmářů z našeho kraje, součástí akce jsou i ochutnávky vítězných produktů, které byly oceněny v soutěži Regionální potravina. Součástí akce bude také bohatý doprovodný program. Těšit se můžete například na koncert Pavlíny Jíšové, vystoupení sboru Lukaváček, kapely KB Akustic Band a na Extra Band revival.