×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10023

TOP tři nejnavštěvovanější místa v regionu očima Plzeňáků. Poznáváte je?

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 21. prosinec 2020 09:08
pilsen-4056599_1920 foto: pixabay

Zeptali jsme se obyvatel Plzeňského kraje, která místa v okolí navštěvují nejčastěji nebo kde se jim líbilo nejvíc. Vzhledem k situaci, řada lidí začala objevovat krásy místní přírody.

foto: www.obec-chotesov.cz

Na Radbuzu k ježibabě

V České republice není lepší místo, které by Ježibaba mohla shledat vhodnějším letním sídlem. Řeč je o známé chotěšovské chatrči na pilíři, kterou zde před několika lety vystavěli místní nadšenci v rámci letního tábora. Nedobytná dřevěná chatička budí obdiv kolemjdoucích i místních, jelikož její poloha je vskutku poněkud netradiční. Stojí totiž na bývalém železničním pilíři, a to přímo uprostřed řeky Radbuzy. Místo se stalo jedním z nejnavštěvovanějších v okrese Plzeň-jih a imponuje především milovníkům fotografování.

foto: facebook - Spálené Poříčí - brána jihozápadních Brd

Niagara na jižním Plzeňsku

Ke krásné procházce plné dojmů vybízí okolí Spáleného Poříčí. Nedaleko města se totiž nachází rybník zvaný Hvížďalka, pod jehož hrází zurčí vodopády. Samotný název Hvížďalských vodopádů a místního rybníku se pojí podle zvěstí s hvízdáním větru z nedalekých Brd, prohánějícího se po vodě. Několik metrů pod vodopádem se nachází i malé jezírko, na jehož dně dle staré pověsti přebývá zlá kněžna i s jejím kočárem. Čtyřkilometrová naučná stezka s názvem Za mlynáři od Bradavy provede návštěvníky místní krajinou a dětem poskytne spoustu zábavy při hledání dušiček zdejšího vodníka…

foto: www.hromnice.eu

Bývalý břidlicový lom

Mezi obcemi Třemošná a Kaznějov směrem na východ najdeme vesničku s názvem Hromnice. Ta se může pyšnit velmi zajímavou přírodní památkou – Červeným jezírkem. Název tohoto úkazu je odvozený od jeho zabarvení, jelikož jezírko rozhodně není vhodné pro koupání, ale ani rybáři by tu nic neulovili. V 19. století zde totiž byla ukončena výroba kyseliny sírové. Postupně tedy došlo k sesuvu půdy a následnému zatopení bývalého břidlicového lomu. Jezírko je zajímavé právě tím, že je sterilní a bez života. Ještě ve třicátých letech byla koncentrace kyseliny sírové tak vysoká, že při vstoupení do vody v botech odpadaly podrážky. Místo je však velmi romantické, v bezprostřední blízkosti jezírka se navíc nachází ranč s koňmi.