Tragická nehoda. Šumavská legenda zemřela po srážce na lyžích!

Zveřejněno v Z regionu
Od - pondělí, 14. březen 2022 13:33
Tragická nehoda. Šumavská legenda zemřela po srážce na lyžích! Emil Kintzl byl milovníkem lyžování. Foto: wikipedia

V 88 letech zemřel největší znalec Šumavy Emil Kintzl. Stalo se tak poté, co se v sobotu na sjezdovce srazil s dalším lyžařem a musel být transportován vrtulníkem do nemocnice.

Emil Kintzl oslavil své 88. narozeniny před třemi týdny. I přes svůj vysoký věk byl ve skvělé kondici a pravidelně chodil lyžovat. Přesně to se mu ale nakonec stalo osudným. V sobotu se na sjezdovce v Kašperských Horách srazil s dalším lyžařem a musel pro něj letět vrtulník. Ten ho přepravil do Fakultní nemocnice v Plzni, kde nakonec zraněním podlehl.

Kintzl na Šumavě prožil celý svůj život a byl tak uznávanou šumavskou legendou. Pracoval jako učitel, působil v Hartmanicích, Srní a Kašperských Horách. V důsledku neustálých konfliktů s režimem byl v roce 1975 donucen učitelské povolání opustit a dalších čtrnáct let pracovat v kotelně jako topič.

Žil v Kašperských horách, věnoval se turistice, sportu a sbíral příběhy o starých, dnes už zaniklých osadách a obcích, které v bouřlivém 20. století zmizely z mapy šumavského kraje.