Trenér po mě víc šlape, přiznává Kopic a touží alespoň po jedné trofeji

Od - středa, 4. březen 2020 22:33
viktoria, fotbal, kopic Foto: FCVP

Dal gól a na dva přihrál. Jan Kopic výraznou měrou přispěl k postupu Viktorie Plzeň do semifinále domácího poháru. Západočeši zejména díky skvělé první půli vyhráli 4:2. "Myslím, že až na posledních dvacet minut jsme hráli tak, jak nám trenér řekl. Ale ten konec nám asi bude trošku vyčítat," prohlásil krajní záložník Viktorie.

Postoupili jste mezi nejlepší čtyřku domácího poháru. Jak prestižně MOL Cup berete? Cítím, že ostatní sezony byla naším hlavním cílem liga. Teď nám o ni jde samozřejmě taky, vidíme šanci, ale pohár je určitě blíž. A na konci sezony rozhodně chceme něco zvednout nad hlavu. Nejlépe dvě trofeje, určitě však aspoň jednu.

U kouče Adriana Guľy nemáte tak jistou pozici jako dřív, že? Hlavně jsem se vracel do přípravy po zranění a začínal jsem trošku později. Každý trenér je jiný a musím říct, že pan Guľa po mně trošku víc šlape. Takové to přepínání, rozhazování rukama. No vždyť víte vy i já, v čem mám slabiny. To u mě chce odstranit, tak uvidíme, jak se mu to povede.

Potřeboval jste osobně podobně vydařené utkání pro zvýšení sebedůvěry? Asi jo. První zápas v lize jsem začínal ze střídačky, v dalších dvou už jsem byl v základu, ale po hodině jsem vždycky střídal. I jsem dal gól. Tentokrát jsem se cítil dobře, i čísla jsou fajn. Jsem rád, že jsem pomohl týmu postoupit do semifinále.

Nemrzí vás teď, že nemůžete hrát kvůli karetnímu trestu další ligový zápas s Českými Budějovicemi? Mrzí to, ale stejně bych tu kartu někdy dostal. Pak jedeme na Spartu, třeba bych chyběl tam. Beru, jak to je.

V tabulce jste zmenšili náskok vedoucí Slavie během tří kol o šest bodů. Ještě tedy budete bojovat o titul? Z vlastní zkušenosti vím, jaké je mít takový náskok. Postupem času už nám nebylo moc příjemně a do takovéhle situace bychom chtěli Slavii dostat.