Trenér Vrba: Ztrácet devět bodů je moc

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 27. říjen 2019 22:28
vrba foto: FCVP

Šest let Slavia v Plzni nevyhrála, v neděli večer tvrz Západočechů prolomila. Trenér Pavel Vrba po porážce 0:1 ve šlágru 14. kola první ligy připustil, že devítibodová ztráta na vedoucí Pražany už je výrazná, boj o titul je ale podle něj stále otevřený.

„Myslím si, že ze začátku utkání jsme měli dvě tři situace, kdy jsme se bohužel nedokázali přesně trefit, ať už to byl Joel Kayamba, který netrefil volej. V úvodních dvaceti minutách jsme mohli jít do vedení, bohužel se nám to nepodařilo. Pak se hra vyrovnala a v závěru poločasu jsme po důrazných soubojích dostali gól,“ nabídl svůj pohled na první pětačtyřicetiminutovku trenér Pavel Vrba.

„V druhém poločase byla hra vyrovnaná. Pět minut před koncem jsme měli stoprocentní příležitost, kterou Jakub Brabec po zahrané standartce neproměnil. To jsou samozřejmě situace, které v těchto zápasech rozhodují. My jsme je bohužel nedali, Slavia byla ze své příležitosti stoprocentní. Mrzí to, ale takový je někdy fotbal,“ zhodnotil utkání, které rozhodlo jediný gól.

Pražané tak vedou ligovou tabulku už o devět bodů. „Určitě bude těžké její náskok dotáhnout. Slavia momentálně žije v euforii. Z tohohle pohledu mají víc sebevědomí, jsou na vítězné vlně. Samozřejmě jsme jim to chtěli trochu přetnout, ale bohužel se nám to nepodařilo. Devět bodů je strašně, to všichni víme. Na druhou stranu do konce je ještě hodně kol. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Může se stát cokoli,“ doplnil na závěr kouč Západočechů.