Týdenní počet případů koronaviru znovu stoupá, v nemocnici jsou jen neočkovaní

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 8. říjen 2021 17:30
Týdenní počet případů koronaviru znovu stoupá, v nemocnici jsou jen neočkovaní ilustrační. Foto: pixabay

Podle statistik Ministerstva zdravotnictví se za uplynulých sedm dní v Plzeňském kraji nakazilo koronavirem 282 lidí. Jedná se o další nárůst, týden předtím bylo potvrzených nákaz 185. Oproti stejnému období v loňském roce je ale situace klidná. Tehdy hygienici evidovali 1372 nakažených. Ve Fakultní nemocnici aktuálně neleží jediný očkovaný pacient.

Nejvíc pozitivních testů vykázala Krajská hygienická stanice v Plzni v pondělí, tehdy přibylo 60 nových případů. S nákazou za posledních sedm dní nezemřel žádný pacient. Nejvíc lidí se nakazilo v okrese Plzeň-město, celkem 92. Největší incidence byla na Rokycansku, kde na 100 tisíc obyvatel připadá za sedm dní 86,89 nakažených, celkem to bylo 43 potvrzených případů koronaviru. Naopak Tachovsko mělo nejméně nakažených, za sedm dní se tam nakazilo devět lidí, což je 16,55 případu na 100 tisíc obyvatel. Od začátku pandemie se v kraji nakazilo 100 300 lidí.

Fakultní nemocnice, která soustředí pacienty nakažené koronavirem, pečuje aktuálně o pět pacientů. Nikdo z nich nebyl očkovaný a všichni jsou na standardních covidových lůžkách.