×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Týraný Mike hledá nového páníčka

Zveřejněno v Z regionu
Od - pondělí, 27. prosinec 2021 06:43
Týraný Mike hledá nového páníčka Foto: se souhlasem ZAK TV

Zhruba čtyřletý kříženec pitbulla Mike čeká od léta na svůj nový domov v útulku v Borovně. Stejně, jako tři desítky dalších psů.

Útulek v Borovnu je v současné době plný psů. Co každý z nich, to nějaký smutný příběh. Mezi nimi je i čtyřletý kříženec Majk. Než se dostal do útulku, žil s partou narkomanů. "Mike se k nám dostal v letních měsících. Byl odebrán za nevhodné chování a týrání. Jeden čas byl v útulku ve východních Čechách, ale bohužel byl útulek osočován původními majiteli. Proto se rozhodlo, že pejsek bude převezen do úplně jiného prostředí a šel k nám," uvedla vedoucí útulku pro psy Borovno Andrea Kolmanová. Podle ošetřovatelky psů Aleny Pátkové byl zpočátku nedůvěřivý. "Teď už je veselý, chce si hrát a je fajn strašně. Já s ním chodím ráda na vycházky," dodala. "Mike je zpočátku nedůvěřivý k cizím lidem, opatrný, ale jakmile zjistí, že mu od vás nic nehrozí, že vám může důvěřovat, tak je to skvělý pes," podotkla i Kolmanová.

Mike je velmi hravý a miluje pohyb. Na nového pána teprve čeká. Podle ošetřovatelky to nebude jednoduché, ale věří, že se dočká. "My se mu snažíme najít nový domov. Zatím neúspěšně. Byli bychom strašně rádi, kdyby se to třeba podařilo teď, protože Mike je pes, který za to stojí. Když to bude člověk, který je zkušený a ví, jak se s tímto plemenem zachází, bude to člověk zodpovědný, tak to bude skvělý psí parťák," dodala Kolmanová. Všichni v útulku věří, že Mike bude mít štěstí a brzy najde svůj domov.