Úleva pro Bílka. Výhru nad Baníkem zařídili stopeři a náhradníci

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 23. květen 2021 17:58
Úleva pro Bílka. Výhru nad Baníkem zařídili stopeři a náhradníci Foto: ilustrační/FCVP

Až ve čtvrtém zápase pod novými kouči se fotbalisté Plzně dočkali výhry. Ve 33. kole Fortuna ligy porazili Západočeši Baník Ostrava jasně 4:0. První dva góly dali stopeři - Lukáš Hejda a Jakub Brabec, třetí trefu přidal Zdeněk Ondrášek a čtvrtou pak Adriel Ba Loua. Plzeň je tak blízko tomu, aby uhájila páté místo tabulky a tím i účast v předkole evropských pohárů.

Plzeň sice držela v úvodu míč více na kopačkách, už v 5. minutě ale sama málem inkasovala. Po obrovské hrubce Hejdy se na Staňka řítil osamocený Kuzmanovič. K velkému štěstí Plzeňanů ale jeho střela skončila na tyči. O dvě minuty později bylo prozměnu horko v pokutovém území hostů. Po rohu se míč odrazil k Hejdovi, za Laštůvku ale zaskočil Jánoš. Divokou desetiminutovku zakončila šance Kalvacha, kterou ale zlikvidoval Laštůvka. V 17. minutě střílel v ideální pozici Bucha, trestuhodně ovšem přestřelil. Viktoriáni se nakonec dočkali po půlhodině hry. Po rohovém kopu se k míči prodral Lukáš Hejda a neomylně poslal míč za záda Laštůvky.

Ve druhé půli byla opět aktivnější Viktoria a v 51. minutě šla už do vedení 2:0. Opět po rohu dopravil míč do sítě druhý stoper – Jakub Brabec. Za dalších sedm minut se ukázali oba brankáři. Nejprve si Laštůvka poradil se zakončením Šulce, na druhé straně zachránil Západočechy Staněk, když obraně unikl střídající Sor. V 81. minutě vychytal Tetoura Staněk a definitivní pojistku a klid na kopačky domácích dodal hned vzápětí na druhé straně Zdeněk Ondrášek, který dostal nebývale hodně prostoru a suverénně zakončil. Plzeň působila hodně sebevědomým dojmem a v 88. minutě se dočkala čtvrté trefy. Laštůvku překonal po přihrávce Káčera Adriel Ba Loua.