V centru plzeňského sídliště vznikla komunitní zahrada. Obyvatelé mohou pěstovat zeleninu i bylinky

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 7. květen 2024 12:11
V centru plzeňského sídliště vznikla komunitní zahrada. Obyvatelé mohou pěstovat zeleninu i bylinky Foto: ÚMO Plzeň 3

Deset záhonů pro zeleninu a bylinky a jeden určený pro květiny mají nově k dispozici obyvatelé plzeňských Skvrňan. Nachází se v prostoru vedle služebny strážníků v ulici Karla Steinera a nainstaloval je tam na žádost občanů centrální obvod.

Projekt komunitní zahrady na Skvrňanech začal fungovat na začátku května. „V prostoru vedle služebny městské policie již třetí městský obvod instaloval deset obdélníkových vyvýšených záhonů pro zeleninu a bylinky a jeden čtvercový, který by měl sloužit jako květinový. Komunitní zahradě držím palce a věřím v dobrou spolupráci,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka. 

Ačkoliv se myšlenka komunitní zahrady neumístila na prvním místě v hlasování o rozdělení participativního rozpočtu, vedení Trojky se rozhodlo ji uskutečnit mimo projekt participace. Jedná se o velmi zajímavý, nepříliš nákladný nápad, o který skvrňanská komunita velmi stojí a je připravena se o zahradu starat.

„Jedná se o první komunitní zahradu v sídlišti svého druhu, zájemci zde mohou pěstovat plodiny i kompostovat. Jedinou podmínkou je členství ve Skvrňany garden komunitě a členský příspěvek ve výši 50 korun měsíčně,“ vysvětluje iniciátor projektu Tomáš Kůrka. Kontaktovat ho můžete přes zmíněnou facebookovou komunitu nebo na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

„Jsem rád, že vedení obvodu přistoupilo k tomu, že se komunitní zahrada zřídí, a věřím, že ji obyvatelé Skvrňan budou využívat,“ dodává zastupitel MO Plzeň 3 Michael Sinkule.