V Klatovech vjel muž do skupiny osob na ulici. Jednoho člověka zranil!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 9. srpen 2023 07:32
V Klatovech vjel muž do skupiny osob na ulici. Jednoho člověka zranil! Foto: Policie ČR

Až dvanáctileté vězení hrozí třicetiletému muže, který se podle policie v opilosti pokusil v neděli v Klatovech najet autem do skupiny lidí na chodníku. Jeden muž při tom utrpěl zranění. Řidič také poškodil dům, do kterého autem narazil. Kriminalisté ho obvinili z pokusu o těžké ublížení na zdraví, z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud ho v úterý poslal do vazby.

"Dne 6. srpna krátce před jednou hodinou jsme přijali oznámení, že se v Klatovech v ulici Pražská řidič pokusil najet s vozidlem do skupinky osob pohybujících se na chodníku," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle ní řidič vycouval do Pražské ulice, pak se v prostoru křižovatky ulice Pražská a Křížová otočil a pokračoval zpět ulicí Pražská, kde s vozidlem najel na chodník do míst, kde se v danou dobu pohyboval muž, se kterým měl spor, a dalších pět osob. "Při tomto manévru došlo ke střetu přední části vozidla s dolní končetinou jednoho z mužů, ostatní muži stačili před vozidlem uhnout, poté vozidlo narazilo do budovy a došlo k poškození výlohy, vstupních dveří a pláště budovy," podotkla Brožová s tím, že muž měl Městským úřadem Přeštice a Městským úřadem Klatovy vysloven zákaz řízení motorových vozidel do dubna 2024. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 1,73 promile alkoholu v krvi.

Bezprostředně po incidentu byl řidič zadržen a umístěn do policejní cely. Kriminalisté po sdělení obvinění státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Návrh státního zástupce soudce dnes akceptoval, a tak je obviněný stíhaný vazebně. Od soudu může odejít s trestem odnětí svobody na pět až dvanáct let.