V Plzni jsem to miloval i jako soupeř, říká Jan Piskáček, posila Škody

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 5. květen 2022 17:49
V Plzni jsem to miloval i jako soupeř, říká Jan Piskáček, posila Škody Zdroj: HC Motor České Budějovice

Na přelomu dubna a května představila hokejová Škoda Plzeň hned několik nových tváří v extraligovém týmu. Jednou z nich je zkušený obránce Jan Piskáček, kladenský rodák, který v nejvyšší soutěži oblékal především dres pražské Sparty, působil ale také v rodném Kladně a uplynulou sezonu odehrál v Českých Budějovicích. Důrazný zadák podepsal s Plzní dvouletou smlouvu.

„Věděl jsem, že Plzeň o mě měla zájem už loňskou sezónu, ale to jsem se ještě rozhodl pro České Budějovice. Proto jsem ohromně rád, že vedení klubu na mě nezapomnělo a domluvili jsme se o rok později,“ uvedl dvaatřicetiletý Jan Piskáček v rozhovoru pro klubový web.

Hokejoví fanoušci navíc vnímají i jednu pikantní souvislost. V září 2019, hned v úvodním kole sezony, se tehdejší sparťan Piskáček dostal to ostré bitky s plzeňským mladíkem Michalem Houdkem. Piskáček rvačku odnesl s krvavým šrámem a především těžkým otřesem mozku, ze kterého se dlouhé týdny léčil. Teď se oba hráči potkají v jedné kabině, odchovanec Škody Houdek se totiž do týmu vrátil po roce v prvoligové Porubě.

O té bitce se toho napsalo hodně, vy jste pak dlouho marodil. Jaký vlastně od té doby máte s Michalem Houdkem vztah?
Pro mě to byl prostě souboj. Bitka, ke které v hokeji dochází. Nikdy jsem mu to neměl za zlé a tehdy jsem mu to také tak napsal do zprávy. Když jsme se později potkali, v pohodě jsme si podali ruku a řešili všechno normálně. Kdyby to bylo zákeřné, nějaký úder zezadu, tak bych mu to asi měl za zlé, ale takhle vůbec. Měl jsem otřes mozku a rozbité obočí. I když chvíli trvalo, než jsem se vrátil na led, nic mu nevyčítám.

Teď budete spoluhráči v jedné kabině. Jak se vám vlastně hrálo v Plzni jako soupeři?
Miloval jsem to tu, protože mám rád tyhle, řekněme, drsnější atmosféry! Lidi hokej žerou, nedají vám nic zadarmo, a když hrajete ostře proti jejich klukům, dají vám to pořádně pocítit. A mně to dělalo radost, i když fandili proti mně. Takže se pochopitelně těším, až teď budu mít fanoušky na své straně.

Zápasy mezi Spartou a Plzní navíc měly pokaždé vyhrocenou atmosféru. A Škodovka na rivala často uměla zahrát.
Zvlášť rychlostí dělala Plzeň poslední roky většině týmům v extralize problémy. A to se podle mého nebude měnit ani v dalších sezonách. Tento nátlakový a aktivní styl hokeje s důrazem mám rád a věřím, že, budeme takto nepříjemní pro všechny i nadále.

V kabině budete patřit k nejzkušenějším hráčům, počítáte i s rolí jakéhosi mentora pro mladší spoluhráče?
Pochopitelně si o mé úloze v mančaftu promluvíme ještě více detailně. Ale jsem přesvědčený, že vedení ví, proč mě přivedlo. Určitě si mě poctivě vyskautovali a moje role bude jasná od začátku.

Jak byste se jako hokejistu popsal vy sám?
Jsem poctivý obránce, který hraje tvrdě a důrazně. Budu se v Plzni snažit odvádět svou práci nejlépe, jak dovedu. Na této poctivosti a práci mám postavenou celou svou kariéru a nic na tom už měnit nebudu. Nikomu nenechám ani centimetr ledu zadarmo.