Aktualizováno: V Plzni se srazil vlak s autem. Zranil se svědek, který se lekl

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 21. únor 2023 07:53
Aktualizováno: V Plzni se srazil vlak s autem. Zranil se svědek, který se lekl Foto: HZS Pk

Aktualizováno 11:20 Rychlík s osobním autem se střetl v brzkých ranních hodinách na přejezdu v Samaritské ulici v Plzni. Řidič z vozidla stačil před nárazem vystoupit, přesto se nehoda neobešla bez zranění. Zranil se kolemjdoucí, který se nárazu lekl tak, že upadl.

Ke střetu auta s vlakem vyjížděly záchranné složky před půl 6 ráno. "Řidič narozený v roce 1978 ponechal stát vozidlo značky Škoda Fabia na železničním přejezdu kvůli technické závadě. Na přejezd vjížděl v době, kdy svítilo přerušované bílé světlo, uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Bez zranění vyvázlo také 58 cestujících, které hasiči evakuovali. Naopak obrovskou smůlu měl muž, který šel v té chvíli okolo. "Zraněn byl kolemjdoucí, který se při nárazu vlaku do vozidla lekl a upadl," potvrdil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Událost podle něj šetří hasiči Správy železnic.

Kvůli nehodě byl zhruba na tři hodiny přerušený provoz vlaků mezi plzeňským hlavním nádražím a zastávkou Plzeň-Valcha. Cestující převážela náhradní autobusová doprava. Krátce po 08:00 České dráhy informovaly, že byl provoz obnoven.