Aktualizováno: Případ mrtvého muže v řece bez genitálií a hlavy pokročil

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 28. únor 2023 13:41
Aktualizováno: Případ mrtvého muže v řece bez genitálií a hlavy pokročil Foto: M. Osvaldová

Aktualizováno 21:10 V souvislosti s případem nalezeného mužského těla bez hlavy a genitálií v řece Berounce pátrali policisté po muži, který by mohl pomoci s poskytnout důležité informace. Podle kriminalistů se po několika hodinách sám kriminalistům přihlásil.

Mužské tělo bez hlavy a genitálií objevil náhodný kolemjdoucí v řece Berounce v Plzni na Doubravce 12. ledna. Jak se následně ukázalo, mrtvým byl mladý Slovák, který se pohyboval v komunitě bezdomovců. „Jedná se o dvaatřicetiletého cizince a kriminalisté se nyní obracejí na veřejnost a hledají svědky, kteří muže naposledy viděli nebo s ním byli v kontaktu,“ uvedla 7. února policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V úterý pak policisté zveřejnili fotku muže, který by mohl poskytnout důležité informace. "Prosíme, aby se sám přihlásil na jakékoliv policejní služebně nebo zatelefonoval na tísňovou linku 158. Hledáme také svědky, kteří ví, kde se muž pohybuje nebo pobývá, aby to oznámili rovněž na bezplatné tísňové lince Policie České republiky 158," doplnila Brožová. Později večer pak potvrdila, že se muž sám přihlásil.