Vánoční strom na náměstí už svítí. Jak se vám líbí?

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 29. listopad 2020 20:32
2 Foto: M. Adámková/ZAK TV

Aktualizováno 18:40 Na první adventní neděli, přesně v 17:14 se rozsvítil vánoční stromek na náměstí Republiky v Plzni. Kvůli nepříznivé epidemické situaci se tak stalo bez tradičního programu. Lidé vše mohli sledovat on-line ze svých domovů na ZAK TV. Několik desítek jich přesto dorazilo přímo na náměstí.

https://www.youtube.com/watch?v=Je8SuQQ88aM
Foto: M. Adámková/ZAK TV

"Mockrát jsme to zažili společně dole na náměstí. Bohužel koronavirová epidemie nám zabránila, abychom to v té klasické podobě uskutečnili. Ale řekli jsme si, že vás i nás o to nesmíme ochudit. Považuji o to důležitější, abychom se teď zastavili, řekli si, že se blíží krásné týdny, kdy bychom se měli věnovat sobě i blízkým," prohlásil ve svém projevu primátor Plzně Martin Baxa.

Vánoční atmosféru navodily od 17 hodin koledy v jazz-rockovém hávu v podání kapely Ivana Audese a sólistky Divadla Josefa Kajetána Tyla Soni Hanzlíčkové Borkové, držitelky Umělecké ceny města Plzně. Strom se rozzářil po svátečním slovu primátora města Plzně Martina Baxy a plzeňského biskupa Tomáše Holuba.

Plzeň si letos vybrala za svůj vánoční strom jedli bělokorou, jež vyrostla na soukromém pozemku v Kařezu na Rokycansku.

Stromky se rozsvěcují i jinde

Od 18:30 se také na ZAK TV uskutečnil živý přenos dalšího rozsvícení, tentokrát vánočního stromečku na Slovanech. Slavnostní akt zahájil i zakončil folklórní soubor Meteláček, součástí asi dvacetiminutového programu byl také proslov a přání od vedení Městského obvodu Plzeň 2.

Svůj vánoční stromek, který stojí před místní základní školou, rozsvítili v neděli v 17 hodin také v Nezvěsticích.