Vedení Karlových Varů ocenilo bronzové dorostence Energie

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 11. duben 2024 09:30
Vedení Karlových Varů ocenilo bronzové dorostence Energie Zdroj: HC Energie Karlovy Vary

Po dvanácti letech se karlovarský hokej dočkal zisku cenného kovu. Vybojovali ho dorostenci Energie, kteří urvali bronz. Energie skončili v letošním ročníku extraligy bronzoví. Velký úspěch našeho mládežnického sportu ocenilo v úterý odpoledne i vedení města Karlovy Vary v čele s primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou, které celý tým pozvalo ke slavnostnímu ocenění na karlovarský Magistrát.

„Chtěla bych karlovarským dorostencům moc poděkovat a pogratulovat. V letošní sezoně vybojovali bronzovou medaili, což je obrovský úspěch. Poděkování patří nejen hráčům, ale také trenérům a celému realizačnímu týmu. Všichni skvěle reprezentovali naše město, protože si myslíme, že je důležité mezi mladými lidmi vytvářet ten pocit sounáležitosti a hrdosti na město,“ poděkovala primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Během téměř hodinu trvajícím setkání, které se neslo v příjemném a odlehčeném duchu, došlo k debatě na nejrůznější nejen hokejová témata. Závěrem pak obdrželi všichni hokejisté pamětní listy udělované městem Karlovy Vary za vynikající reprezentaci.

„Setkání jsem si moc užila. Bylo tedy trochu složitější dostat z kluků delší větu, v tom to bylo poměrně náročné. Ale odpoledne, které jsme spolu strávili, bylo moc pohodové a chtěla bych za něj poděkovat. Věřím, že se klukům bude dařit i v další sezoně. Téměř polovina týmu by příští rok měla hrát o kategorii výš. Doufám, že se na sezonu příští podaří postavit zase takhle skvělý tým a jak mi bylo slíbeno, tak příště už to bude zlato a doufám, že to kluci splní. Přeju jim, ať se jim daří, nejen v tom sportovním životě, ale i v tom osobním, ať jsou zdraví a ať je sport dál baví, protože to má být především zábava,“ popřála všem mnoho úspěchů v nadcházející sezoně a pokračovala s tím, jak důležitý sport nejen pro mladé energetiky je.

„Sport podporujeme proto, aby děti neseděly doma u počítačů. Je důležitý i pro zdravotní a psychickou kondici každého z nás. Jsem moc ráda, že i A-tým vytváří v menších dětech potenciál, že by se jednou mohly stát úspěšnými sportovci. Díky tomu, že máme skvělé zázemí v rámci KV Areny a nyní už i nově zrekonstruovaného stadionu AC Start, tak si myslím, že je to jeden z důvodů, proč se tady sportu daří, a to nejen tomu vrcholovému, ale i tomu mládežnickému,“ dodala závěrem.