Velká posila pro Energii. Západočechy posílí finský mistr světa

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 23. květen 2024 19:27
Velká posila pro Energii. Západočechy posílí finský mistr světa Zdroj: HC Energie Karlovy Vary

Velkou posilu získaly do svých řad hokejové Karlovy Vary. Na západ Čech míří mistr světa z roku 2019 a produktivní finský útočník Arttu Ilomäki. Zkušený dvaatřicetiletý hokejista přichází z nejvyšší finské soutěže, ve které v poslední sezoně hájil dres týmu KooKoo.

Tým KooKoo sice skončil až na dvanácté příčce Liigy, jenže Ilomäki o sobě rozhodně dal vědět. V 47 utkáních totiž sbíral v průměru téměř bod na utkání, konkrétně posbíral 44 bodů za 17 branek a 27 nahrávek. Ve svém týmu byl třetím nejproduktivnějším hráčem, v celé soutěži patřil v kanadském bodování do elitní třicítky.

„Arttu je bodový hráč, u kterého věříme, že zvýší naši produktivitu. Je výborný na buly i do přesilovky, dobře pracuje v předbrankovém prostoru, a to je hráč, kterého tady potřebujeme,“ říká o nejnovější posile Energie hlavní trenér Pavel Patera.

Finský forvard strávil většinu své dosavadní kariéry v rodném Finsku, jen na dvě sezony si odskočil do Švédska. Rodák z Tampere je ale také zkušeným reprezentantem, vždyť v dresu Suomi odehrál 20 utkání, ve kterých zapsal 11 bodů (4+7). Jeho největším úspěchem pak je bezesporu titul mistra světa, který vybojoval s finským národním týmem před pěti lety v Bratislavě.

„Na novou sezonu už se opravdu těším, na společnou práci. Mluvil jsem s trenéry a opravdu mě to přesvědčilo o tom, že chci do klubu přijít. Už se těším, až poznám spoluhráče a všechny lidi kolem klubu. O městě jsem slyšel spoustu pěkných věcí. Všichni mi říkali, že je to opravdu pěkná destinace a s rodinou se do Karlových Varů už moc těšíme,“ vyhlíží nové angažmá Ilomäki.

Ilomäki nyní poprvé ve své kariéře opustí skandinávský poloostrov. V Karlových Varech podepsal jednoletý kontrakt, který vyprší 30. dubna 2025. K A-týmu Energie se Arttu Ilomäki připojí na konci července, kdy týmu začíná příprava na ledě. Suchou část přípravy předtím absolvuje doma ve Finsku.