Velká stávka se nekoná. V Plzni zůstane zavřeno jen pár škol

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 5. listopad 2019 12:41
Velká stávka se nekoná. V Plzni zůstane zavřeno jen pár škol ilustrační foto

Ke středeční celorepublikové stávce pedagogů se v Plzni připojí pouze 34. základní v Gerské ulici a 55. mateřská škola v Mandlově ulici na Borech a mateřské školy v Radčicích a Malesicích, které jsou součástí 16. základní školy.

„V případě uzavření 34. základní školy jsme obratem zřídili zdarma příměstský tábor v Zoologické a botanické zahradě města Plzně pro rodiče, kteří jsou v tíživé situaci a nemohli by jinak zabezpečit hlídání svých dětí. Kapacita příměstského táboru je 70 dětí. U mateřských škol jsme tento postup nemohli zvolit z důvodu nízkého věku dětí,“ vysvětlila vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škubalová. Na některých plzeňských základních a mateřských školách budou podle Škubalové stávkovat pouze jednotliví učitelé, chod škol to ovšem neomezí.

Ke stávce se nepřipojí ani žádné větší množství středních škol. Výuku zrušilo Mikulášské gymnázium, Střední průmyslová škola stavební a Střední zdravotnická škola.

Rodiče, jejichž děti navštěvují 34. základní školu na Lochotíně a mají zájem o příměstský tábor v zoologické zahradě, nechť přihlásí své děti na mobilních číslech 727 874 214 nebo 727 874 215 či na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Sraz dětí je v 8 hodin u vchodu do Dinoparku (severní vstup do ZOO na Vinicích), časy pro vyzvednutí dětí při ukončení tábora jsou v 15:30 nebo v 16:30 hodin, opět u východu z Dinoparku. Děti mají mít s sebou svačinu a láhev na pití, přezůvky, kartičku se jménem dítěte a kontakt na rodiče.