Viktoria odletěla do Ženevy bez Šulce. Věřím, že nás jeho absence neovlivní, prohlásil Bakoš

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 6. březen 2024 13:20
Viktoria odletěla do Ženevy bez Šulce. Věřím, že nás jeho absence neovlivní, prohlásil Bakoš Foto: FCVP

Bez aktuálně nejlepšího střelce Fortuna:ligy Pavla Šulce odletěla dnes před polednem výprava fotbalové Viktorie do Ženevy, kde se s místním Servette ve čtvrtek od 21 hodin utká v úvodním duelu osmifinále Evropské konferenční ligy. "Je to nejlepší střelec ligy, jeho góly nám můžou chybět. Ovšem zase se tím otvírá prostor pro další, kteří taky mají kvalitu. Věřím, že nás Pavlova absence neovlivní," prohlásil asistent trenéra Marek Bakoš.

Kromě Šulce chyběli na letišti i zranění Erik Jirka, Milan Havel a Rafiu Durosinmi. Nahradit blonďatého ofenzivního hráče by mohl Jan Sýkora, který naskočil už do zápasu v Pardubicích. "Ve hře je víc alternativ, řešíme to, v pravou chvíli se to rozhodne,“ mlžil Bakoš.

Servette nemá na český fotbal nejlepší vzpomínky, na podzim dvakrát prohrál se Slavií (0:2, 0:4). Na jaře ale forma švýcarského celku stoupá, což potvrdil nejen postupem přes bulharský Ludogorec Razgrad do osmifinále Konferenční ligy, ale také dění na domácí scéně. Po výhře na hřišti prvního Young Boys Bern 1:0 využilo dalšího zaváhání lídra švýcarské ligy a po víkendu stáhl jeho náskok na jediný bod. „Není to sice tak zvučný soupeř, ale co jsme tak sledovali, zaslouženě postoupili do této fáze. Zvládli osmifinále s Ludogorcem Razgram. Mají velmi dobře organizovaný tým, dokážou vytvořit tlak na soupeře. Šance vidím 50 na 50. Ale věřím, že jsme dobře připraveni,“ dodal Bakoš.

Viktoria se zkusí do čtvrtfinále evropských poháru probít na čtvrtý pokus. "Máme v hlavě, že osmifinále je zatím náš strop, ale můžeme ho posunout,“ doplnil Koubkův asistent.